Kilkanaście ciekawych filmów i kilka serialowych premier, oto w skrócie co czeka Nas w maju. Począwszy od superprodukcji ze stajni Marvela, na ciekawych norweskich i japońskich obrazach kończąc. Nie zabraknie również nowości na małym ekranie. Kolejne sezony czołowych seriali Netflixa, jak i całkiem nowa adaptacja popularnego komiksu stacji AMC. Jeśli jeszcze nie wiesz co chcesz obejrzeć w maju, to wejdź i zobacz jakie nowości przygotowano dla Nas w tym miesiącu.


FILMY 

Zestawienie obejmuje 16 filmów ułożonych w kolejności polskich dat premier!

Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów – 6 maja

Zdecydowanie najgłośniejsza premiera w tym miesiącu. Studio Marvela rozszerza swoje uniwersum o kolejną, 3 fazę. Tym razem będziemy świadkami rozłamu wewnątrz Avengers, rozłamu który podzieli superbohaterów na dwa obozy: Tony’ego Starka i Kapitana Ameryki. O filmie opowiadałem również w programie Kasi Barys „Na co do kina„, więc jeśli jesteście ciekawy to zachęcam do posłuchania. Dla mnie nowy Kapitan Ameryka to pozycja obowiązkowa w tym miesiącu.

Z podniesionym czołem – 13 maja

Francuski dramat opowiadający historię nastoletniego chłopaka, który od 6 roku życia, czyli od czasu gry matka oddała go do domu dziecka, sprawia mnóstwo kłopotów wychowawczych. Pomocną dłoń próbują do niego wyciągnąć pracowniczka urzędu do spraw dzieci – Florence, jak i opiekun socjalny. Jednak prawdziwą nadzieję daje mu dziewczyna poznana w poprawczaku. Film otwierał Konkurs Główny w Cannes i zbierał bardzo pochlebne recenzje. Jeśli lubicie francuskie kino, to produkcja w sam raz dla Was.

Nasza młodsza siostra – 13 maja

Tym razem dramat rodzinny z Dalekiego Wschodu, a konkretnie z Japonii. Hirokazu Koreeda – reżyser filmu, już nie raz udowadniał że świetnie odnajduje się w tego rodzaju tematyce. Nasza młodsza siostra to portret rodzinny trzech japońskich sióstr: Sachi, Yoshino i Chika. Gdy dowiadują się o śmierci ojca którego nie widziały 15 lat, jadą na daleką prowincje aby wziąć udział w ceremonii pogrzebowej. Tam poznają przyrodnią siostrę o której istnieniu nie miały pojęcia. Zapraszają ją więc, by ta zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.

Nice Guys – 20 maja

Na ten film czekam od kiedy pojawił się pierwszy zwiastun. A czy może być inaczej, kiedy w filmie występują Rayan Gosling i Rusell Crowe w zwariowanym duecie detektywa i zbira do wynajęcia, a wszystko opakowane jest w retro styl komedii kryminalnych?  Coś czuje, że to będzie film palce lizać!

Ślepowidzenie – 20 maja

Ingrid niedługo po nagłej utracie wzroku wraca do domu, gdzie musi stawić czoła nowej rzeczywistości. Niestety, zadanie to może okazać się karkołomne. Norweska produkcja to intymny portret osoby niewidomej, film o ograniczeniach i o próbie ich pokonania. Eskil Vogt świetnie obrazuje odczucia osoby niewidomej, co przy filmie – medium wizualnym, jest wyzwaniem niezwykle ciężkim.

Walser – 20 maja

Urzędnik kolejowy powoduje chaos w życiu mieszkającego na obrzeżach cywilizacji plemienia. Na potrzeby filmu tłumacz i poliglota Robert Stiller wymyślił nowy język, którym posługuje się plemię Conteheli. Postapokaliptyczny thriller sci-fi z Polski? Czemu nie! Walser to film Zbigniewa Libery osadzony właśnie w takiej rzeczywistości.

X-Men: Apocalypse – 20 maja

W świecie mutantów pojawia się nowe zagrożenie. Kiedy Apocalyspe – najstarszy i najpotężniejszy z nich budzi się do życie z zamiarem unicestwienia całej ludzkości i zdemolowaniu całej planety, Ci muszą wkroczyć do akcji i z pomocą grupy młodych X-Menów powstrzymać wroga i ocalić nasz świat przed totalnym kataklizmem. Poprzedni film Boba Singera osadzony w uniwersum X-Menów był zaskakująco solidny. Oby było tak i tym razem.

Alicja po drugiej stronie lustra – 26 maja

Ten rodzaj kina to raczej nie moja estetyka. Jednak choćby z uwagi na kasowy sukces poprzedniczki, ciężko było nie umieścić go w tym zestawieniu. Tym razem dzielna Alicja stawi czoła Władcy Czasu, aby uratować Kapelusznika i przywrócić porządek w Krainie Czarów. W głównych rolach zobaczymy te same znajome twarze: Johny Deep w roli Kapelusznika, Mia Wasikowski jako Alicja, Anne Hathaway jako Biała Królewna, no i oczywiście Helena Bonham Carter w roli Królowej Kier. W rolę Czasu wcieli się popularny Borat, czyli Sacha Baron Cohen. I nawet jeśli obsada Was nie przekona, to myślę że warto się wybrać na nowy film Jamesa Bobina choćby dla niedawno zmarłego Alana Rickmana, którego głos towarzyszyć nam będzie w narracyjnych fragmentach filmu.

Zanim się obudzę – 27 maja

Adoptowany przez Jessie i Marka chłopiec cierpi na dziwną przypadłość. Jego sny urzeczywistniają się. Póki dzięki specyficznym umiejętnością Cody’ego młode małżeństwo może zobaczyć swojego tragicznie zmarłego synka, sprawa nie wydaje się takim problemem. Gorzej niestety kiedy chłopcu śnią się koszmary. Nawiedzające dom demony i dziwne zjawiska zmuszą rodzinę do próby rozwiązania problemu, nawet kosztem snu chłopca. W roli Cody’ego wystąpi Jacob Tremblay, ten sam którego jeszcze nie dawno oglądaliśmy przy okazji nominowanego do Oscara „Pokoju”.

Pozostałe:

#Wszystkogra – 6 maja (Polska/ reż.  Agnieszka Glińska) trailer

Już za Tobą tęsknie  – 13 maja  (Wielka Brytania/ reż. Catherine Hardwicke)  trailer

Dzień Matki – 13 maja (USA/ reż. Garry Marshall) → trailer

Sąsiedzi 2 – 13 maja  (USA/ reż. Nicholas Stoller) → trailer

Zakładnik z Wall Street – 20 maja (USA/ reż. Jodie Foster) trailer

Lato Sangaile – 27 maja (Francja, Holandia, Litwa/ reż. Alanté Kavaïté)  trailer

Angry Birds – 27 maja (Finlandia, USA/ reż.  Clay Kaytis, Fergal Reilly) trailer


SERIALE

Zestawienie obejmuje 4 seriale ułożone w kolejności amerykańskich dat premier!

Marseille – 5 maja

https://www.youtube.com/watch?v=8WvqgV7-kSc

Nowy serial Netflixa opisywany przez twórców jako francuska wersja „Hause of Cards”. Produkcja opowiadać będzie o burmistrzu tytułowego miasta Marseille – Robercie Taro. Robert zmierzy się w zaciętych wyborach z swoim rywalem, a obaj panowie w ramach kampanii podejmą walkę nie tylko ze sobą, ale i z handlarzami narkotyków, innymi politykami i ważnymi graczami decydującymi o losie ich miasta. W główną rolę burmistrza Taro wcieli się sam Gérard Depardieu.

Grance and Frankie:  sezon II – 6 maja

https://www.youtube.com/watch?v=rAcRVxj7h5I

Drugi sezon zabawnej produkcji Netfilxa. Tytułowe Grace i Frankie to słusznego wieku mężatki, których wybrankowie pewnego dnia oznajmili, że są zakochani i chcę zalegalizować swój homoseksualny związek. Poprane co? Serial w którym zobaczymy Jane Fonde, Lily Tomlin, czy Maritna Sheena, opowiada właśnie o perypetiach związanych z tą (lekko mówiąc) ekscentryczną historią.

Preacher – 22 maja

Preacher to nowy serial stacji AMC, którego fabuła opiera się na serii popularnych komiksów pt. „Kaznodzieja”. Głównym bohaterem jest Jesse Custer, kaznodzieja z małego teksańskiego miasteczka. Bohater łączy siły z stworzeniem uciekającym z nieba i nabywa niezwykłe umiejętności tj. naginanie czyjejś woli i zmuszanie do robienia wszystkiego, co zapragnie. W roli głównej wystąpi Domnic Copper, a towarzyszyć mu będą Ruth Negga znana choćby jako Raina z „Agents of S.H.I.E.L.D.”, oraz Joseph Gilgun któremu z szaleństwem do twarzy, czego  dowód dał w popisowej roli z serialu „Misfits”.

Bloodline: sezon II – 27 maja

https://www.youtube.com/watch?v=XOBrUPASutc

W drugim sezonie Bloodline będziemy śledzić losy rodziny Rayburns, która zmaga się z konsekwencjami popełnionego przez nich czynu. Na horyzoncie zaczną pojawiać się nieznajomi w jakiś sposób są związani z Dannym. Stróże prawa zaczną deptać im po piętach, a kłamstwa piętrzyć. Nowy sezon serialu Netfilxa to z pewnością jedna z ciekawszych premier tego miesiąca.

Dodaj komentarz