„Excentrycy” już grają!

Na ekranach kin w całej Polsce widzowie mogą oglądać nową komedię Janusza Majewskiego – film „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”. Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz i Natalia Rybicka dają wspaniały popis wokalnych i aktorskich umiejętności. Na drugim planie również same gwiazdy: Anna Dymna, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Magdalena Zawadzka, Jerzy Schejbal, Paweł Królikowski, Adam Ferency – ich obecność na ekranie to prawdziwa filmowa uczta. Głosy zachwytu nie cichną wśród recenzentów. Po entuzjastycznym przyjęciu w Gdyni – Srebrnych Lwach i nagrodzie dla Wojciecha Pszoniaka, film zbiera kolejne pozytywne opinie wśród krytyków:

Jeden z najlepszych polskich filmów rozrywkowych ostatnich lat. (naekranie.pl)

Sprawnie, stylowo i z pomysłem. (Gazeta Wyborcza)

Idealna propozycja dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli poprawić sobie nastroju przed wejściem w nowy rok. (Polityka)

O filmie:

„Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” to historia Fabiana (Maciej Stuhr), emigranta wojennego, jazzmana, który w latach 50. wraca z Anglii do Polski. Przed wojną grał na puzonie w orkiestrze na polskim transatlantyku. Przyjeżdża do siostry Wandy (Sonia Bohosiewicz) do Ciechocinka, aby znów grać swing. Nie wie jeszcze, że znajdzie tu również miłość.

Gwiazdorska obsada, wyśmienity humor i wielka miłość. Nowa komedia Janusza Majewskiego to gwarancja świetnej zabawy! Srebrne Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni są na to najlepszym dowodem.

Film jest adaptacją książki Włodzimierza Kowalewskiego „Excentrycy”. Recenzję możecie przeczytać na stronie zazyjkultury.pl
Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, za dystrybucję odpowiada NEXT FILM.

Poniżej znajdziecie fragment filmu – piosenkę „I’ve got you under my skin” w wykonaniu Macieja Stuhra.

Ikona wpisu pochodzi ze strony: film.interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Test AntySPAMowy *