L.STADT PREZENTUJE „HALO”

„Halo” to drugi po „Oczach Kamienic” singiel z nowej płyty zespołu L.Stadt zatytułowanej „L.Story„.

Muzycznie „Halo” to miks dalekich skojarzeń – od tanecznej elektroniki po psychodeliczne harfy i orkiestrowe brzmienia. Jednak tekstowo wyraźnie odzwierciedla treść i koncept całej płyty.

„To tekst o przemijaniu. O miejscach i ludziach, których już nie ma”– mówi Łukasz Lach, lider L.Stadt. „W tekstach Konrada Dworakowskiego jest pewien nakaz, który każe nam przyjrzeć się teraźniejszości i w kontekście tego co minęło zadawać pytania o rzeczy trwałe, nieprzemijające”.

Podobnie jak do „Oczu Kamienic” , do utworu „Halo” powstało nieoczywiste video.

„Chcieliśmy stworzyć prosty obraz, ruchomą fotografię, w której pozostawimy oglądającemu przestrzeń na własną interpretację piosenki”– mówi autor koncepcji video, Maciej Szafnicki. „Posłużyliśmy się językiem mogącym kojarzyć się z video artem, postawiliśmy na mastershot z rzadko już dziś wykorzystywaną projekcją tylną”.

Płyta „L.Story” ukazała się 12 maja 2017 roku nakładem Mystic Production.

To pierwsza w pełni polskojęzyczna płyta zespołu. Muzycznie L.Stadt po raz kolejny sięga po nowe dla siebie środki wyrazu – na płycie zespołowi towarzyszy Wielki Chór Młodej Chorei, a eklektyzm materiału spaja tematyka tekstów Konrada Dworakowskiego.

O płycie „L.Story” możecie posłuchać pod tym linkiem: http://zazyjkultury.pl/o-plycie-l-stadt-wegierskim-eksperymencie-thy-catafalque/

Dodaj komentarz