Właśnie ukazał się najnowszy singiel Patrycji Kosiarkiewicz, cenionej autorki tekstów i kompozytorki. Ostatnie lata artystka spędziła tworząc dla innych wykonawców i pozostając w ich cieniu. Zanim to się jednak stało, dość regularnie wydawała płyty powiększając swoją dyskografię do 7 krążków. Największy sukces komercyjny odniosła albumem „Bajeczki” (Polygram 1997), który prócz nagród („Playbox”, „Indywidualność roku”, nominacja do nagrody „Fryderyk”) i tras koncertowych, przyniósł też dwa wielkie hity, dziś śmiało można powiedzieć – evergreeny polskiej muzyki pop, utwory: Jak ja wierzę i Radosny.

Patrycja wraca z singlem pt. Katastrofa który premierę miał 8 października i jest pierwszą z serii piosenek promujących album zapowiadany na wiosnę 2020 roku.

Słowa, muzyka: Patrycja Kosiarkiewicz

Muzyka, produkcja: Maciasu X Maka Mix;

Mastering, produkcja: Marek Dulewicz (Embryo Nagrania Łódź)

Klip i montaż: Jarosław Pacanek (Boca Negra)

Patrycja bardzo zmieniła się od czasów swoich początków, kiedy to wydawała pierwsze albumy najpierw z formacją O! la, la, a potem solo. Mistrzyni pozytywnych emocji czy jak niektórzy ją nazywają, gwiazda piosenki liryczno – optymistycznej, nie jest już tą samą dziewczyną obdarzającą nas pastelowymi, zwiewnymi kompozycjami śpiewanymi głosem aniołka.

Brzmienie nowych nagrań, ich chropowatość, mocny, by nie powiedzieć dosadny przekaz przenosi nas w zupełnie inne rejony, które moglibyśmy nazwać stacją Dojrzałość. Gatunkowo Patrycja sytuuje się gdzieś na pograniczu synthpopu i elektroniki i jak mówi w jednym z najnowszych wywiadów, sama jest zaskoczona tym, jak bardzo odeszła od wcześniejszego, gitarowego brzmienia. Co by jednak nie mówić o najnowszych propozycjach artystki, to zasilają one szeroko rozumianą polską alternatywę.

Dodaj komentarz