JULIA PIETRUCHA „POSTCARDS FROM THE SEASIDE”
TELEDYSK DO UTWORU „WHO KNOWS”

„Po zakończeniu wiosennej trasy promującej niezależnie wydaną przeze mnie drugą płytę, pt. „Postcards From The Seaside”, naładowaniu akumulatorów dzięki setkom uścisków, uśmiechów i dobrych słów, wróciłam nad morze i tutaj zacumowałam, aby cieszyć się urokami macierzyństwa.

Jest mi tu dobrze. Czerpię energię z każdej wspólnej chwili. Przezwyciężam małe trudności, które rekompensuje mi najpiękniejszy, bezzębny uśmiech na świecie:)
Czas jednak wrócić, a kontynuacje lubią towarzystwo ważnych wydarzeń.

Takim jest dla mnie pierwszy profesjonalny teledysk, zrealizowany do utworu „Who Knows”. Dlaczego właśnie do tego utworu? Who knows? Może dlatego, że czuć w nim jesienną aurę, którą mamy za oknem. Może dlatego, że to ostatnia próba pożegnania się z przeszłością?
A może po prostu dlatego, że to piękny utwór, który warto było zilustrować wyjątkowym obrazem?

Do współpracy przy zdjęciach do teledysku zaprosiłam bardzo zdolnych twórców, z którymi wspólnie udało nam się stworzyć prostą, alegoryczną historię dziewczynki i podążającego za nią strachu. W głównej roli debiutuje moja Trójmiejska sąsiadka, ośmioletnia Pola.

Ta opowieść to próba zmierzenia się z trudną przeszłością, lękiem, próba spojrzenia im prosto w oczy. Uśmiechnięcia się do wszystkich smutków nad którymi nie mamy kontroli, które próbują nas zniewolić, a które czasami wystarczy pogłaskać, przytulić, oswoić.

Zależało mi, aby ulokować tę historię nad Bałtykiem – tu gdzie jest moje serce i gdzie w powietrzu czuć wolność. Kadry z teledysku przypominają mi urywki wspomnień z mojego dzieciństwa, z wakacji, które zawsze spędzałam nad morzem. Do plaży dochodziło się przez dziki, gęsty las, a przemierzanie go już zawsze będzie mi się kojarzyło z przygodą i odkrywaniem.
Teledysk to tylko początek powrotu, który planujemy na wiosnę 2019. Mam nadzieję, że to będzie kolejny, dobry rok. Bądźcie czujni, bo już niedługo następne odsłony powrotu.” – Julia Pietrucha

Dodaj komentarz