HISTORYCZNA WSPÓŁPRACA KAMILA BEDNARKA Z WYTWÓRNIĄ VP RECORDS

Wytwórnie muzyczne – VP Records i Dub Rockers z Nowego Jorku oraz Space Records Kamila Bednarka, przedstawiają singiel, będący efektem współpracy jamajskiego zespołu Raging Fyah z Kamilem Bednarkiem.
Liderzy zespołów Kumar BENT oraz Kamil BEDNAREK połączyli swoje odrębne wokale w utworze pt. „Get Up”.

„Jestem bardzo podekscytowany i szczęśliwy móc zaśpiewać wspólnie z zespołem Raging Fyah w ich roots’owym utworze” – skomentował Kamil.
„To dla nas wyróżnienie, móc współpracować z tak utytułowanym i utalentowanym artystą z Europy. Wspólnie spędzonym na planie teledysku czasie, towarzyszyły wyjątkowe wibracje” – powiedział Kumar.

Raging Fyah to zespół z muzycznymi sukcesami, m.in. nominacją do nagrody Grammy 2017 za wydanie albumu „Everlasting”.

Premierę trzeciego solowego albumu Kamila Bednarka, na której znajdzie się utwór „Get Up”, wytwórnia Space Records zaplanowała na dzień 01 grudnia 2017 r.

Wytwórnia VP Records została założona w 1979 r. przez Vincenta „Randy’ego” China, Jamajczyka o azjatyckich korzeniach, oraz jego żonę Patricię. Swoje albumy nagrywała dla niej znakomita większość najpopularniejszych karaibskich wykonawców muzyki reggae/dancehall, na czele z takimi gwiazdami gatunku jak Alborosie, Anthony B, Beenie Man, Beres Hammond, Bounty Killer, Buju Banton, Capleton, Dennis Brown, Elephant Man, Garnett Silk, Junior Kelly, Luciano, Richie Spice, Sean Paul, Shabba Ranks, Shaggy, Sizzla i wielu innych. W styczniu 2008 roku VP przejęło największą europejską wytwórnię reggae/dancehall, Greensleeves Records

Współpraca z Kamilem Bednarkiem i Space Records to pierwsza w historii wytwórni współpraca z polskim artystą a jej premierowy koncert odbył się 1 października 2017 roku podczas PULASKY DAY MUSIC FESTIVAL w Central Parku w Nowym Jorku.

Dodaj komentarz