“Hejty” to pierwszy singiel zespołu YU – nowego projektu na polskiej scenie muzycznej z gatunku spandau synth pop, który tym zaczepnym utworem zapowiada swoją debiutancką i autorską płytę. Dynamiczne elektro łagodzi dźwięk gitary akustycznej, a całości dopełnia wyrazisty tekst.

Utwór “Hejty” w zaczepny i prowokujący sposób nawiązuje do współczesnej formy komunikacji, niekoniecznie chlubnej, zwykle agresywnej, której głównym celem jest wywołanie skrajnych emocji w odbiorcy. Elektronicznie wygenerowane dźwięki w zderzeniu z gitarą akustyczną  nadają całości lekko transowy charakter. Mocny śpiew Kuby Krupskiego połączony z delikatnym głosem Samanty Stuhr budują niepokojący nastrój, wprowadzając do muzyki oryginalną jakość.

Siłą projektu jest w pełni autorski charakter. YU wspólnie pisze muzykę i teksty, a także realizuje oprawę wizualną i graficzną utworów.

W skład zespołu wchodzą: Samanta Stuhr – najpiękniejsza cześć zespołu odpowiedzialna za polskie teksty, oprawę graficzną oraz śpiew, niesforna doktorantka Akademii Sztuk Pięknych. Piękna. Jakub Krupski – odpowiedzialny za muzykę, śpiew i niektóre z angielskich tekstów, szarpany niepokojem twórczym wokalista wielu zespołów. Mruk i pieniacz. Scott Andrews – odpowiedzialny za większość angielskich tekstów, brytyjski pisarz, autor beznadziejnych (bez nadziei) powieści i opowiadań o końcu świata. Cynik i fatalista.

Premiera debiutanckiej płyty YU pt. “We are sorry” planowana jest na jesień 2015 roku.

Trzymajcie kciuki za YU!!

TELEDYSK “HEJTY”:

 

Dodaj komentarz