CHØCØLATE, polsko-kanadyjski projekt indie-elektroniczny założony w 2017 roku w Lublinie przez grupę przyjaciół (Victora Wisniowskiego, Marcina Pałkę, Piotra Cholewińskiego i Krzysztofa Wejmana). Ich brzmienie można określić jako wypadkową sampli, syntezatorów i instrumentów organicznych. Zespół ma na koncie debiutancką EP-kę pt. „Jewelry”, zrealizowaną przez Borysa Kunkiewicza – producenta, a zarazem muzyka takich projektów jak Suumoo, Flemings oraz Stonkatank. Jej premiera odbyła się 3 września 2017 roku i została ciepło przyjęta przez wiele portali muzycznych. W 5-cio piosenkowym minialbumie udzielił się również Suchan – DJ oraz producent, którego remixy rozbrzmiewały na zeszłorocznym Tommorowland.

Na przełomie 2017 i 2018 roku zespół wyruszył w ogólnopolską trasę koncertową, która okazała się komercyjnym i wizerunkowym sukcesem. Aktualnie grupa pracuje nad drugim minialbumem, którego premiera planowana jest na jesień 2018 roku. Jej realizatorem został Bryan David – amerykański producent, który współpracował m.in. z Shakirą, Miley Cyrus, ponadto był nominowany w dwóch kategoriach do 58. Nagrody Grammy.

Trochę informacji o albumie 😉

CHØCØLATE – ¥E$

1. Okoliczności powstania:
• Pierwsze utwory do albumu powstawały w październiku 2017 roku, tuż po wydaniu debiutanckiej EP-ki pt. „Jewelry”. Sam proces twórczy zakończył się w marcu 2018 roku. Większość kompozycji powstawało w okresie intensywnego życia nocnego członków zespołu oraz pierwszej ogólnopolskiej trasy koncertowej „Jewelry Tour”, co podkreśla okładka albumu autorstwa Marcina Golianka (Instagram: @golianekportfolio) oraz klip do utworu pt. „Vaccine”.
• Przełomowym utworem, zdaniem zespołu, dla całej twórczości CHØCØLATE był utwór „Vaccine”, który wyparł projekt z „gitarowego comfort zone” kosztem elektronicznych brzmień. Piosenka powstała „dzięki intensywnej imprezie poprzedniego wieczoru”, która zainspirowała członków zespołu do stworzenia tego utworu. Na podstawie tych wydarzeń został utworzony scenariusz do klipu.
• Album został nagrany tuż po trasie „Jewelry Tour” w marcu oraz kwietniu 2018 roku w studiu jednego z producentów EP-ki – Adama Lato (znany z projektów Katelsen oraz Chonabibe)
• Pierwszym singlem albumu był utwór „Tropico”, który był zarazem pierwszą piosenką stworzoną w procesie twórczym do albumu „¥E$”
• Wszystkie teksty do albumu zostały napisane przez wokalistę – Victora Wiśniowskiego, natomiast w procesie twórczym warstwy instrumentalnej uczestniczyli wszyscy członkowie zespołu
• Premiera klipu do utworu „Vaccine” oraz samego albumu zaplanowana jest na 25 listopada

2. Skład producencki:
• Bryan David – amerykański producent znany ze współpracy m.in. z Miley Cyrus oraz Shakirą. W 2016 roku był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Grammy (Best Producer oraz Best Engineered). W albumie odpowiadał za mix, mastering oraz ostateczną kompozycję piosenek.
• Adam Lato – członek projektów Katelsen oraz Chonabibe. W albumie odpowiadał za nagrania ścieżek oraz brzmienie gitar.
• Eugene Shadziul – znany ze współpracy z Joanną Dark. W albumie odpowiadał za brzmienie gitar oraz wokalu.

Dodaj komentarz