W dniach od 21 do 23 kwietnia w kilkunastu miejscach Poznania odbędzie się Enea Spring Break Showcase Festival & Conference. W ramach wydarzenia do Poznania przyjedzie autobus koncertowy Red Bulla czyli Red Bull Tour Bus. Wystąpi na nim sześć zespołów podczas dwóch z trzech festiwalowych dni (piątek oraz sobota).

Red Bull Tour Bus to wyjątkowy pojazd – mobilny autobus koncertowy ze sceną na dachu. Przez ostatnie 8 lat pojawił się w kilkudziesięciu miejscach kraju, prezentując świeżą dawkę młodych zespołów. U boku utalentowanych debiutantów wystąpili również tacy artyści jak BRODKA, Pezet, Kamp!, Rasmentalism, Pogodno, Natalia Nykiel, Jamal i wielu innych. Red Bull Tour Bus był na juwenaliach, festiwalach, tworzył Małą Scenę w Jarocinie. Przy muzyce z dachu autobusu bawiły się tysiące ludzie – nie inaczej będzie podczas Enea Spring Break!

Tym razem Red Bull Tour Bus zlokalizowany będzie na Dziedzińcu Różanym Centrum Kultury Zamek. Będzie to – poza Placem Wolności – druga plenerowa scena Enea Spring Break.

Artyści którzy zagrają na muzycznym autobusie 22 i 23 kwietnia to:

Marika
Lilly Hates Roses
Young Stadium Club
drewnofromlas
Bibobit
Extra

MARIKA
Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Doskonale znana publiczności w swoim pierwszym reggae-soulowym wcieleniu.
Na koncie ma cztery płyty i nominacje do Fryderyków. Dzieliła scenę ze światowymi gwiazdami, jak Erykah Badu czy Macy Gray. Najnowszy album, „Marika Marta Kosakowska” otwiera nowy rozdział w jej karierze. Przynosi przemianę zarówno w zakresie stylistyki, jak i wizerunku. To płyta poetycka w warstwie tekstowej, a elektroniczna i avant-popowa w warstwie muzycznej.

LILLY HATES ROSES
Zespół powstał pod koniec 2012 roku i debiutował w legendarnym radiu KEXP singlem „Youth”. Przypadkowe spotkanie Kasi Golomskiej i Kamila Durskiego zaowocowało powstaniem duetu, który w swojej twórczości łączy inspiracje folkiem spod znaku Bon Ivera czy Neutral Milk Hotel z zamiłowaniem do muzyki Sonic Youth i Becka. Latem 2015 roku ukazała się ich druga płyta, zatytułowana „Mokotów”.

YOUNG STADIUM CLUB
Przestrzeń, moc i energia – te słowa idealnie określają łódzki zespół. Do tego można jeszcze dorzucić młodzieńczą naiwność i chęć zmieniania świata. Z jednej strony szczeniackie zakochanie, a z drugiej determinacja w osiąganiu zamierzonych celów. Young Stadium Club są tymi wspomnieniami, do których z przyjemnością chce się wracać. A to dopiero początek!

drewnofromlas
Projekt piątki znajomych z Trójmiasta i okolic, których połączyła muzyka. Na koncie mają dwie EPki i dwa albumy długogrające.
Swoje brzmienie opierają na elektro-akustycznych instrumentach, a stylistycznie czerpią z szeroko pojętej muzyki klubowej, inspirując się mistrzami gatunków takich jak jazz, soul, roots, dub, drum’n’bass, jungle. Poza wspólnym graniem prowadzą również wydawnictwo tartak records.

BIBOBIT
Projekt duetu producenckiego: Daniel Moszczyński i Bartek Pietsch, który inspiruje i w swojej twórczości łączy jazz, elektronikę oraz hip-hop.  W ich singlowym debiucie udział wzięła sama Urszula Dudziak!

EXTRA
Trzech muzyków tworzących melancholijne, melodyjne piosenki z polskimi tekstami. Na początku 2016 roku ukazała się ich debiutancka płyta. Elektroniczno-gitarowe aranżacje nawiązują do najnowszych, postpitchforkowych wzorców. Extra to też specjaliści od chwytliwych teledysków, klip do singlowego „Wyjechać” walczył o główną nagrodę festiwalu Off Camera w Krakowie.

Szczegółowy harmonogram wszystkich scen podamy bliżej terminu festiwalu.

Bilety na Enea Spring Break cieszą się sporym powodzeniem, dlatego polecamy nie zwlekać z ich zakupem.

Na Enea Spring Break zagra ponad 100 wykonawców, w tym m.in. Brodka, Dawid Podsiadło, Taco Hemingway, Rebeka czy Jazzombie!

Organizator: Fundacja Fast Forward
Współorganizatorzy: Estrada Poznańska, Centrum Kultury Zamek, Agencja Go Ahead
Sponsor tytularny: Enea
Mecenas: Aquanet
Sponsor: Hortex
Partnerzy: Don’t Panic We’re From Poland, Culture.pl, Red Bull, ZPAV, Fabryka Zespołów
Partner technologiczny: GoPro

Do zobaczenia w Poznaniu!

Dodaj komentarz