Dzień drugi Festiwalu Europejski Poeta Wolności: każdy trochę rozrabia w literaturze

Uniwersytet Poezji Europejskiej, część warsztatowa oraz spotkania autorskie zdominowały drugi dzień festiwalu.
Dużo uwagi poświęciliśmy młodym poetom z sieci Versopolis oraz tematyce przekładu. Z gośćmi festiwalu rozmawialiśmy o rozrabianiu w literaturze, portugalskiej melancholii, bałkańskim doświadczeniu i przekraczaniu granic.

Ostatni dzień festiwalu to spotkania z nominowanymi do Nagrody: Vannim Bianconim, Anikó Polgár i ich tłumaczkami, Joanną Wajs oraz Anną Górecką (Biblioteka pod żółwiem). Czekają nas też na spotkania z Jackiem Dehnelem oraz D. A. Powellem, a także konfrontacja polskich poetów Ryszarda Krynickiego i Jacka Podsiadło (Instytut Kultury Miejskiej). Grzegorz Jankowicz wystąpi podczas ostatniego na festiwalu Krytycznego kwadransa, a podczas debaty „Oceniaj książkę po okładce” porozmawiamy o tym, co okładka może wnieść do literackiego dzieła. Późnym wieczorem, podczas gali wyreżyserowanej przez Pawła Passiniego, poznamy laureata Nagrody Literackiej Miasta Gdańsk Europejski Poeta Wolności.

Tymczasem zapraszamy do przeczytania i obejrzenia krótkiej relacji z najciekawszymi fragmentami wydarzeń: http://europejskipoetawolnosci.pl/dzien-drugi-epw-kazdy-troche-rozrabia-w-literaturze/.


„Gdańsk w centrum świata poezji” – Klub Trójki z Instytutu Kultury Miejskiej, 17.03.2016. Rozmawiają: Olga Tokarczuk, Aleksandra Szymańska, Stanisław Rosiek, Tadeusz Dąbrowski. Prowadzi: Barbara Marcinik. http://www.polskieradio.pl/9/540/Artykul/1596371,Gdansk-w-centrum-swiata-poezji.

epw_dzien2_debata epw_dzien2_jonas epw_dzien2_sochanska

Dodaj komentarz