18 marca ukaże się drugi album Rebeki pt. „Davos”

Od wydania debiutanckiej płyty „Hellada”zespół REBEKA (Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny) konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku muzycznym. Zdobyli tytuł Płyty Roku 2013 przyznawany przez Gazetę Wyborczą, zagrali kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą.

Udowodnili, że są dojrzałymi, pewnymi swoich artystycznych atutów twórcami. Charyzma sceniczna, wyrafinowane kompozycje i silny głos Iwony to znaki rozpoznawcze REBEKI. Zespół w nietuzinkowy, świeży sposób łączy muzykę elektroniczną z ambitnym popem. Prezentuje oryginalne brzmienie i teksty, które angażują słuchaczy, nie pozwalając przejść obojętnie.

18 marca br. ukaże się najnowszy album REBEKI zatytułowany „Davos”. Będzie to jak twierdzi zespół materiał dojrzalszy, choć odrobinę bardziej dziki niż „Hellada”. Organiczne brzmienia syntezatorów przeplatające się z gitarami to kontynuacja zamysłu grania muzyki elektronicznej na żywo. Będzie to album pełen różnorodnych piosenek – od melancholijnych po klubowe energetyczne brzmienia. Na “Davos” usłyszeć będzie można wiele osobistych historii i przemyśleń o współczesnym świecie.

Nazwa płyty nawiązuje do “Czarodziejskiej góry” Thomasa Manna. Tak jak tytułowa czarodziejska góra wpływa tajemniczo na mieszkańców Davos, tak stan tworzenia i słuchania muzyki przenosi nas w magiczne miejsca, odrywa od rzeczywistości, przemienia.

Pierwszym singlem promującym album jest utwór „Perfect Man”, który miał swoją premierę w radiowej Trójce / Offensywa oraz na stronie www.ninateka.plJuż w kwietniu będzie można usłyszeć zespół na żywo!

Trasa koncertowa obejmuje następujące miasta

01.04 Łódź
03.04 Katowice
08.04 Kraków
14.04 Wrocław
15.04 Kielce
16.04 Warszawa
22.04 Gdańsk
23.04 Poznań
29.04 Olsztyn

Partnerem albumu jest Narodowy Instytut Audiowizualny
Wydawcą albumu jest ART2 Music

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Test AntySPAMowy *