Jennifer L. Scott – autorka bijącego rekordy popularności bloga „The Daily Connoisseur” i inspirowanego nim poradnika „Lekcje Madame Chic”,
który natychmiast po publikacji opanował amerykańskie listy bestsellerów. Pisze artykuły do
„Huffington Post Style”, współpracuje także z CNN, BBC, CBS News, „The New York Times”, „USA Today” oraz „The Daily Mail”. Mieszka w Santa Monica.

Jennifer, która wyjechała do Paryża na wymianę studencką, była zwykłą dziewczyną z Kalifornii, niemającą pojęcia, czym jest styl i elegancja. Tego wszystkiego oraz sztuki a la francaise” nauczyła ją dopiero madame Chic.

Po latach Jennifer wróciła do USA, wyszła za mąż i założyła rodzinę. Wychowując dwie córeczki i prowadząc dom, wpadła w monotonię
codziennych obowiązków. Wtedy zaczęła przypominać sobie paryskie mieszkanie swojej mentorki, w którym zawsze jadano przy pięknie
nakrytym stole, nie brakowało świeżych kwiatów, a wszyscy uwielbiali wspólne domowe posiłki.
Czy zabiegana kobieta, mama dwójki dzieci może stworzyć taki dom i celebrować każdą chwilę?
Jennifer postanowiła spróbować. I wiecie co? Naprawdę jej się to udało!

Cóż, wydawałoby się, że jest to raczej poradnik dla kobiet dorosłych, które mają już swoje mieszkanie, rodzinę i tak dalej.
Jednak mimo iż wciąż jestem nastolatką, także wiele się z niego nauczyłam. Jennifer potrafi zaskakująco przedstawić nam, jak cieszyć się codziennymi obowiązkami. Nauczyła mnie także, że warto organizować sobie czas. Nie trzeba wszystkich obowiązków wykonywać od razu. Można rozłożyć je na cały tydzień i codziennie robić jedną, bądź kilka rzeczy.

W jej książce znajdują się także ciekawe porady dotyczące na przykład nakrywania stołu, efektywnego składania ręczników i wielu innych. Znajdziecie w niej także kilka przepisów na zdrowe i smaczne jedzenie – różnorakie koktajle, a nawet waniliowe babeczki z polewą truskawkową. Sama chętnie niektóre z nich wypróbuję.

Książka zawiera małe wprowadzenie, które ma na celu dokładnie wyjaśnić nam, co to jest szyk. Następnie są dwie części.
Część pierwsza „W twoim domu” zawiera trzy podrozdziały dotyczące tego, jak zaprowadzić porządek u siebie w domu i na nowo go pokochać. Jennifer skutecznie radzi nam, jak pozbywać się rupieci i panować nad bałaganem. Natomiast część druga, zatytułowana „Codzienne przyjemności”, dzieli się na kolejne trzy podrozdziały: o przyjemnościach poranka, przyjemnościach popołudnia oraz przyjemnościach wieczora. W niej znajdziecie wszystko poczynając od momentu, kiedy się budzimy, a kończąc na przygotowaniu śniadania na następny dzień.

Znajdziecie tutaj mnóstwo porad –

możecie wykorzystać wszystkie lub tylko niektóre. Jednak zapewniam Was, że każda kobieta znajdzie w tym poradniku coś dla siebie.
Nawet ja – szesnastolatka – wzięłam sobie do serca kilka porad Jennifer. Przecież w końcu nawet nastolatki mają swoje domowe obowiązki, prawda? 🙂
Serdecznie polecam! 🙂

w-domu-madame-chic-b-iext28286430

 

Dodaj komentarz