Pianiści Time for Chopin to wybitni artyści, którzy nie ustają w doskonaleniu nie tylko warsztatu technicznego, ale i sztuki interpretacji wykonywanych utworów. We wrześniu dwoje z nich, Wojciech Pyrć oraz Joanna Różewska, wystartuje w międzynarodowych konkursach. Dodatkowo w ramach przygotowań Wojciech Pyrć zagra dwa bezpłatne koncerty w Starej Galerii ZPAF, które odbędą się 1 i 8 września o godz. 16.30.  

Codzienne koncerty Time for Chopin w Starej Galerii ZPAF to recitale dedykowane muzyce Fryderyka Chopina. Artyści są wybitnymi chopinistami, jednak również dzieła innych kompozytorów w ich wykonaniu brzmią wyjątkowo. 

Wojciech Pyrć zagra w Katowicach

Wojciech Pyrć we OLYMPUS DIGITAL CAMERAwrześniu weźmie udział w organizowanym po raz pierwszy Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Celem wydarzenia jest popularyzacja polskiej muzyki na świecie oraz utrwalenie w świadomości odbiorców znaczenia postaci Karola Szymanowskiego i jego twórczości.

W związku z przygotowaniami do konkursu Wojciech Pyrć zagra dwa dodatkowe bezpłatne koncerty w Time for Chopin. W sobotę 1 września o godz. 16.30 będzie można wysłuchać utworów Karola Szymanowskiego: Etiudy b-moll op. 4 nr 3, Mazurków op. 50 nr 13, nr 14, Szeherezady z cyklu Maski op. 34; Etiudy a-moll op. 25 nr 11, Ballady g-moll op. 23 Fryderyka Chopina, Etiudy transcendentalnej nr 5 „Feux follets” Franciszka Liszta oraz Sonaty f-moll op. 57 „Appassionata” Ludwika van Beethovena. Z kolei 8 września o 16.30 obok wcześniej wymienionych dzieł Chopina, Liszta i Szymanowskiego, zabrzmi Fantazja C-dur op. 14 Karola Szymanowskiego, a także utwory z Zeszytu I „Images” Claude’a Debussy’ego: I Reflets dans l’eau i II Hommage a Rameau.

Joanna Różewska na instrumentach historycznych

W wrześniu w WJoanna_Rozewska1arszawie odbędzie się I Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych. Jedną z reprezentantek Polski będzie Joanna Różewska, laureatka wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, która na co dzień koncertuje w Time for Chopin.

Dzieła wykonane na instrumentach historycznych przywracają autentyczność brzmienia muzyce Fryderyka Chopina. Dzięki temu słuchacze mogą delektować się oryginalną barwą dźwięków oraz unikatową artykulacją i harmoniką, nie zawsze możliwymi do odtworzenia na współczesnych instrumentach.

Patroni Time for Chopin

Time for Chopin został objęty patronatem honorowym Narodowego Centrum Kultury, a także patronatami medialnymi: Programu 2 Polskiego Radia, Polskiego Radia Chopin, TVP Kultura i magazynu Warsaw Insider. Partnerem inicjatywy jest również Towarzystwo im. Fryderyka Chopina. Time for Chopin należy także do Warszawskiej Organizacji Turystycznej.

Niezależnie od dodatkowych występów każdego dnia można wysłuchać dzieł Chopina o godzinie 18.00 w Starej Galerii ZPAF. Kalendarz koncertów znajduje się na stronie www.TimeforChopin.eu.

Dodaj komentarz