W piątek 16 grudnia, nakładem wytwórni Fonografika, ukaże się debiutancka płyta częstochowskiej grupy AmperA zatytułowana „4Strony”.

Płyta „4 Strony” to akustyczny rock w najlepszym gatunku. Muzyka zespołu to połączenie różnych stylów i inspiracji muzycznych m.in. rocka, bluesa, reggae, country czy popu. Teksty często nawiązują do wojaży i życiowych doświadczeń wokalisty, który od wielu lat podróżuje i zwiedził już ponad 60 krajów na całym globie. Są to opowieści o miłości, tęsknocie za podróżą i odległymi krajami oraz o przyjaźniach i relacjach z ludźmi na całym świecie.

Oprócz płyty zespół zrealizował także trzy teledyski. Również w tym wypadku zastosowano niecodzienne i nietuzinkowe rozwiązania. Teledysk do „Hej, to ja” – pierwszego singla zespołu został nagrany w komorze bezechowej krakowskiej AGH i jest poprzeplatany fragmentami reportaży telewizyjnych. Obraz został zrealizowany przez docenianego reżysera Pawła Maślonę i utalentowanego operatora Cezarego Stoleckiego. To opowieść o pragnieniu wolności i odwadze, której potrzeba, żeby o tę wolność walczyć. „Bezpośrednią inspiracją do powstania klipu – manifestu były wydarzenia na kijowskim Majdanie, które wszyscy śledziliśmy z wielkim niepokojem, jednocześnie podziwiając determinację i odwagę obywatelskiego ruchu, który się tam zrodził” – wyjaśnia Kuba Bociąga, wokalista zespołu AmperA.

Klip do „Mojej identyfikacji” to animacja „poklatkowa” stworzona przez Natalię Krawczuk z łódzkiej filmówki. Z kolei najnowszy dorobek w postaci teledysku do „Chudego” to kreskówka narysowana przez studentkę Martę Frączak.

„Chudy”: 

AmperA to czterech indywidualistów tworzących zespół od 2012 roku. Grupa powstała z inicjatywy gitarzystów (Rafała Ociepy i Marcina Dawidowskiego), którzy wcześniej przez wiele lat grali prawdziwie ciężkie dźwięki. Po wielu latach mocnego grania zapragnęli w życiu odrobiny melancholii i spokoju. Na jednym z przeglądów młodych kapel w Częstochowie zespół spotkał Mateusza Nienartowicza oraz Kubę Bociągę. Powstał wtedy pomysł połączenia sił w akustycznym projekcie. Kolejne próby i koncerty pokazywały, że jest to droga, którą może podążać zespół AmperA. Ostatecznie w skład zespołu wchodzą: Jakub Bociąga – wokal, Marcin Dawidowski i Rafał Ociepa – gitary, Mateusz Nienartowicz – perkusja.

Dodaj komentarz