MUSICA PRIVATA

Festiwal Musica Privata od kilku lat prezentuje muzykę poszukującą i buduje międzynarodowe środowisko sprzyjające postrzeganiu muzyki od strony bezpośredniego, prywatnego wyrazu artystycznego. Muzyka prywatna to taka, która „zapomina” o istniejących kierunkach czy modach, wypływa zaś z indywidualnego, duchowego pierwiastka twórcy. Festiwal prezentuje przede wszystkim muzykę improwizowaną, muzykę poważną, folkową, a także audio-art. Podczas finałowego wieczoru w Wytwórni usłyszymy:

Trio Marcin Masecki/Dagna Sadkowska/Mikołaj Pałosz zagra Schuberta.

Trio złożone ze znakomitych muzyków, w odważny sposób interpretujących utwory klasycznych kompozytorów – tym razem F. Schuberta.
Interpretacje tria mają z założenia w sposób nieskrępowany wyzwalać cechy indywidualne gry wykonawców, a z drugiej strony, korzystać z zasobów tradycji oraz nadawać muzyce klasycznej ożywcze tchnienie. Do stworzenia tego projektu skierowała artystów chęć przeniesienia muzyki klasycznej z sal filharmonii w progi sal klubowych, gdzie muzyka taka obecnie rzadko gości. Muzycy tworzący trio to znane osobistości sceny warszawskiej, liderzy i partycypanci niezliczonych projektów muzyki jazzowej, improwizowanej, klasycznej i współczesnej.

ODPOCZNO (Joanna Gancarczyk, Marcin Lorenc, Marek Kądziela, Piotr Gwadera).

Zespół powstały w 2014 roku, złożony z doświadczonych łódzkich muzyków, którzy na co dzień zajmują się różnymi gatunkami: od muzyki improwizowanej, poprzez alternatywną scenę rockową aż po polską muzykę tradycyjną. Wspólnym mianownikiem dla członkow zespołu okazała się muzyka z regionu opoczyńskiego. Starając się zachować jak najbardziej surowe i oryginalne brzmienie, a zarazem dotrzeć do własnych muzycznych korzeni, grupa chce łączyć współczesną improwizację z żywiołowością wiejskiego grania. Laureaci tegorocznego Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.

Julianna Siedler zagra utwory Wojtka Blecharza i prawykonanie utworu Marty Śniady.

Po raz pierwszy w Łodzi wykonane zostaną utwory jednego z najważniejszych kompozytorów młodego pokolenia, Wojtka Blecharza: K’an na steel drum i ok 130 patyczków oraz Blacksnowfalls na gesty dłoni wykonywane na memebranie kotła. Ponadto zaprezentowana zostanie kompozycja Marty Śniady, będzie to prawykonanie utworu. Julianna Siedler – marimbistka, perkusistka, ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz w Royal Conservatory Antwerp w Belgii, wykonuje i zamawia utwory muzyki współczesnej (m.in. „Solid” na wiolonczelę i marimbę Artura Zagajewskiego).

11.10.2015 GODZ. 20:00 (NIEDZIELA)
Łódź, ul. Łąkowa 29 – klub Wytwórnia

Bilety:
15 zł – ulgowe
25 zł – normalne

Więcej na http://musicaprivata.pl/

Dodaj komentarz