W Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu trwają zdjęcia do międzynarodowego serialu dla dzieci „II Wojna Światowa w małych rękach”, którego CeTA jest koproducentem.

Serial „II Wojna Światowa w małych rękach” to ośmioodcinkowy dokumentalny projekt, którego celem jest ukazanie z perspektywy najmłodszych jak II Wojnę Światową doświadczały dzieci z różnych europejskich krajów. Jego bohaterami są chłopcy i dziewczęta z Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, Norwegii, Czech, Polski i Niemiec, a opowiedziane w nim historie opierają się na pamiętnikach i biografiach dzieci z lat 1938-1945. Forma realizacji serialu to połączenie ujęć z aktorami, materiałów archiwalnych oraz zdjęć wykonanych na makietach. W hali zdjęciowej CeTA realizowane są zdjęcia efektowe z wykorzystaniem miniaturowych modeli mapy Europy, fiordów norweskich, getta w Częstochowie, obozu koncentracyjnego Auschwitz oraz stepu w Kazachstanie, a także wielu figurek w różnej skali przygotowanych na potrzeby produkcji.

CeTA_serial_II_Wojna_1 (4) CeTA_serial_II_Wojna_1 (7) CeTA_serial_II_Wojna_1 (8)

Serial „II Wojna Światowa w małych rękach” to międzynarodowa koprodukcja telewizji SWR i LOOKS Film&TV z Niemiec oraz licznych partnerów, którymi w Polsce oprócz Centrum Technologii Audiowizualnych są: TOTO Studio, EC1 Łódź-Miasto Kultury i Momakin.

Światowa premiera planowana jest na listopad 2018 roku. Już teraz prawa do emisji serialu zostały zakupione przez kilkanaście europejskich stacji telewizyjnych.

CeTA_serial_II_Wojna_1 (3) CeTA_serial_II_Wojna_1 (2) CeTA_serial_II_Wojna_1 (5)

Dodaj komentarz