Zapraszamy na mini koncert Fismolla.
Tym razem w instalacji LAS GLOSÓW 2 wprowadzimy słuchaczy w świat kolejnej emocji, wstydu.
5 sierpnia / Park Morskie Oko / Godzina 18:00 / Wstęp Wolny

LAS GLOSÓW 2_WSTYD_FismollDzięki Instalacji Las Głosów vol.2 w każdą kolejną sobotę sierpnia miłośnicy muzyki będą mieli możliwość uczestniczyć w niezwykłych koncertach, które w założeniu nawiązywać będą do takich emocji, jak: zdziwienie, radość, wstyd, złość, ekscytacje i smutek. „Zaproszeni artyści stawiając na minimalizm formy wprowadzą słuchaczy w świat tych emocji, które po mimo swojej uniwersalności często mają przecież dla każdego z nas inny kolor” – opowiada  Leski / autor koncepcji muzycznej. 5 sierpnia  Fismoll wykorzysta piękno swoich dźwięków, które nawiążą do wstydu. „Wstyd” chroni intymność człowieka i jest symbolem delikatności.

LAS GŁOSÓW VOL.2 to już druga instalacja muzyczna przygotowana przez zespół w składzie  Anna Król / Leski / grupa projektowa Centrala. Tym razem twórcy instalacji przenoszą świat dźwięków do jednego ze stołecznych parków. Skomponowane przez Leskiego utwory stanowią zbiór kompozycji przygotowanych bez wykorzystania klasycznych  instrumentów. Będzie tam można posłuchać głosu miasta i cywilizacji mieszających się z dźwiękami drzew i ptaków. Co sobotę zapraszamy na mini koncerty wpisujące się w 6 uniwersalnych emocji prezentowanych przez :Janusza Chabiora w kooperacji z Leskim, Ryszarda Bazarnika, Fismolla, Natalię Grosiak, Novikę oraz Leskiego.  Całość dopełnią multimedia, które w połączeniu z pięknym otoczeniem Parku Morskie Oko mają przypomnieć o tym jak bardzo człowiek związany jest z naturą – jego pierwotnym i naturalnym ekosystemem.

FISMOLL / Polski wokalista, instrumentalista, kompozytor, autor tekstów. Gra delikatny folk z elementami popu. Zawsze śpiewa po angielsku, stąd wielu dziennikarzy zasugerowało się żartem artysty i przypisywało mu islandzkie urodzenie. Głosu i tekstów używa jak instrumentu, brzmienie i dopasowanie go do partii instrumentalnych jest niekiedy ważniejsze od tekstu. To wszystko składa się na nastrój. W rozmowie z dziennikarzem „Gazety Wyborczej” mówił: „(…) Tym, co mnie najbardziej inspiruje, jest przyroda – mam kilka swoich miejsc, do których jeżdżę bardzo często i gdzie szukam energii do życia i do pisania.” Artysta debiutował rok przed maturą, w czerwcu 2013 roku, płytą „At Glade”. Aktualnie ma na koncie już trzy studyjne płyty i tysiące fanów.

LAS EMOCJI:

22 LIPCA – LESKI & JANUSZ CHABIOR / ZDZIWIENIE
29 LIPCA – RYSZARD BAZARNIK / RADOŚĆ
5 SIERPNIA – FISMOLL / WSTYD
12 SIERPNIA – NATALIA GROSIAK / ZŁOŚĆ
19 SIERPNIA – NOVIKA / EKSCYTACJA
26 SIERPNIA – LESKI / SMUTEK
Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 18.00.

Instalację LAS GŁOSÓW VOL. 2 można odwiedzać od piątku do niedzieli w godzinach 16:00 – 20:00 w Parku Morskie Oko do 26 sierpnia / wstęp wolny.

Dodaj komentarz