Zabawa w rysowanie i warsztaty literackie w IKM

zabawa_w_rysowanie_fot.LarysaSałamachaPo raz czwarty IKM zaprasza do zabawy w rysowanie z Agatą Królak i Henrykiem Glazą. Spotkanie, które odbędzie się 27 maja w godz. 12.00 – 14.00 jest otwarte dla wszystkich chętnych, temat przewodni to: „Wnętrze człowieka”. O podróżach i o miejscach, w których mieszkamy porozmawiają z dziećmi w wieku 4-8 lat Viola Wojda i Joanna Kowalska, które 28 maja w godz. 12.00 – 14.00 poprowadzą warsztaty literacko-plastyczne „Gdzie jest nasz DOM?”

27.05, godz. 12.00 – 14.00, Zabawa w rysowanie – „Wnętrze człowieka”

Otwarte spotkanie dla osób w każdym wieku, które chcą znów poczuć radość z rysowania. Zajęcia prowadzą ilustratorzy książek dla dzieci: Agata Królak i Henryk Glaza. Udział w zajęciach jest bezpłatny, materiały są zapewnione.

Żeby odpocząć, żeby się nie nudzić, żeby poćwiczyć rękę i głowę, żeby wyjść z domu – jak mówią prowadzący. – Dziewczyny i chłopaki, dorośli i dzieci. Ci, którzy bez rysowania żyć nie mogą i Ci, którzy rysują od święta. Będzie wspólny stół, wspólna rola papieru, kredki, mazaki, ołówki i długopisy, jedzenie, muzyka i rozmowy. Będzie fajnie, bo nie ma nic lepszego od wspólnego mazania kredką po papierze! – mówią Królak i Glaza.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/806702749487293/


28.05, godz. 12.00-14.00, spotkanie literackie dla dzieci – „Gdzie jest nasz DOM?

Podczas spotkania prowadzące przeczytają dzieciom opowiadanie „Mapa” (z tomu: Chrupek i Miętus. Dzikie zwierzęta”) oraz „Świat” (z tomu: „Pan Kuleczka”). Warsztaty towarzyszące spotkaniu będą oparte o rozmowy na temat podróży oraz miejsc, w których mieszkają dzieci. Obowiązują zapisy, koszt warsztatu 10 zł: www.ikmdladzieci2.evenea.pl.

Książki, które zostaną przeczytane podczas spotkania

„Mapa” (z tomu: „Chrupek i Miętus. Dzikie zwierzęta”, wyd. Dwie Siostry) to prześmieszna opowieść obrazkowa o przygodach nierozłącznych przyjaciół – żółtego królika i wielkiej żaby. Pierwszy tom serii, która podbiła serca francuskich czytelników. „Świat” (z tomu: „Pan Kuleczka”, wyd. Media Rodzina,. Seria książek Pan Kuleczka znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/361654190903488/

Dodaj komentarz