Pierwszy tom fascynującego cyklu powieściowego,
w którym zwyczajne przedmioty posiadają niekiedy niezwykłe moce, a dwoje dzieciaków może odmienić losy ludzkości.

ARTEFAKTY, NIESZCZĘŚCIA, TAJEMNICE…

Od chwili gdy Horacy F. Andrews zobaczył z okna autobusu ten szyld – a na nim także swoje nazwisko – wszystko w jego życiu się zmieniło. Ten widok doprowadził go do podziemnego Domu Odpowiedzi – ukrytego magazynu pełnego tajemniczych przedmiotów. Ale tam zamiast odpowiedzi znalazł tylko pytania.
Horacy rozpoczął podróż, podczas której trafił w sam środek trwającego od wieków konfliktu dwóch tajnych sekt. Od zetknięcia ze złowrogim chudym mężczyzną czającym się za każdym rogiem, po stopniowe opanowywanie swoich nowo zdobytych umiejętności i spotkanie Chloe – dziewczyny również obdarzonej zdumiewającym talentem – Horacy podąża ścieżką, na której nawiązuje więź ze Szkatułką Obietnic i przyszłością, jakiej nigdy dotąd nawet nie przeczuwał.
Ted Sanders, łącząc magię z fizyką, stworzył opowieść, w której klimat klasycznej fantasy przechodzi w coś nowego i odkrywczego. Szkatułka i ważka to pierwszy tom fascynującego cyklu powieściowego, w którym zwyczajne przedmioty posiadają niekiedy niezwykłe moce, a dwoje dzieciaków może odmienić losy ludzkości.

Ted Sanders – aStraznicy-tom-1-szkatulka-i-wazka-okładkamerykański pisarz, wykładowca University of Illinois. Debiutował w 2012 roku zbiorem opowiadań „No Animals We Could Name” wydanym przez wydawnictwo Graywolf. W swojej kolekcji Sanders ma kilka lokalnych wyróżnień, na przykład Bakeless Prize for Fiction za rok 2011. „The Box and the Dragonfly”, pierwsza część serii „The Keepers”, stanowi jego powieściowy debiut. Książka ukazała się w Stanach Zjednoczonych w marcu 2015 roku. Mieszka z rodziną w miejscowości Urbana w stanie Illinois.

Strażnicy. Szkatułka i ważka
Ted Sanders

przekład: Janusz Maćczak
premiera:  13.01.2016
wiek 8+
Ilość stron: 480Pierwszy tom cyklu Kroniki Blackwell autorstwa Kelly Armstrong i Mellisy Marr.
Fantastyczna podróż w świat bogów i bohaterów.

Historia rozpoczyna się w Blackwell w Południowej Dakocie, gdzie wszyscy mają coś wspólnego z bohaterami podań wikingów.
Każdy z mieszkańców jest bezpośrednio spokrewniony z Thorem lub Lokim.
Przed nastolatkiem Mattem Thorsenem świat mitologii nordyckiej nie ma żadnych tajemnic. Posiada ogromną wiedzę o sagach, bóstwach i pobocznych postaciach z legend. Podobnie jak jego  dwaj najlepsi przyjaciele z tej samej klasy, Fen i Laurie, doskonale zna podanie o Ragnarök – zmierzchu bogów, podczas którego stoczona zostanie walka pomiędzy bogami i olbrzymami, dowodzonymi przez podstępnego Lokiego. Tylko bogowie mogą powstrzymać koniec świata i uchronić Ziemię przed zniszczeniem.
Pewnego dnia, czytając tajemnicze runy, chłopcy odkrywają, że Ragnarök się zbliża. Bez względu na to, jak nieprawdopodobne się to wydaje, legenda spełnia się na ich oczach. W dodatku to właśnie oni będą musieli stoczyć walkę o losy świata. Mimo że nie wiedzą, jaki finał ich czeka, będzie to bez wątpienia największa przygoda ich życia…

Wilki-Lokiego-okladka-zazyjkultury

Wilki Lokiego mają wszystko – wartką akcję, ekscytującą fabułę, świetne postacie, do których możemy się przywiązać, uwspółcześnioną wersję nordyckiej mitologii i dużo uczucia włożonego w napisanie tej historii.
Ally Condie, autorka bestsellera Dobrani.

 

Wilki Lokiego
M. A. Maar, K. L. Armstrong

przekład: Janusz Ochab
premiera: 13.01.2016
wiek 8+
Ilość stron: 272

 

 

 

Dodaj komentarz