„Długo wyczekiwany, kolejny tom bestsellerowej serii Dotyk Crossa”.

Gideon nazywa mnie swoim aniołkiem, ale to przecież on jest cudem w moim życiu. Mój zraniony wojownik, gotów pokonać dręczące mniedemony, podczas gdy sam ucieka przed własnymi. Przyrzeczenie, które sobie złożyliśmy, powinno nas połączyć mocniej niż więzy cielesne, lecz otworzyło stare rany, odsłoniło ból i niepewność. Obudziło naszych zaciekłych wrogów. Czułam, że Gideon mi się wymyka, a moje najskrytsze lęki stają się rzeczywistością.
Nie jestem pewna, czy sprostam wymaganiom tej miłości.

W radość naszego życia wtargnął mrok przeszłości Gideona, zagrażając wszystkiemu, na co tak ciężko pracowaliśmy.
Musieliśmy dokonać trudnego wyboru: pomiędzy bezpiecznym życiem, jakie wiedliśmy, nie będąc razem, a walką o przyszłość, która nagle zaczęła się jawić, jako niemożliwe do spełnienia marzenie…”

Sylvia Day amerykańska powieściopisarka pochodzenia japońskiego. Jej powieści przetłumaczono na prawie czterdzieści języków.
Jest autorką bestsellerowych romansów i powieści erotycznych, które rozchodzą się na całym świecie w ogromnym nakładzie.
Zanim została bestsellerową autorką, imała się najróżniejszych zajęć – od pracownika parku rozrywki po tłumacza języka rosyjskiego dla amerykańskiego wywiadu. Największą sławę przyniosła jej seria „Rozpalona” opowiadające o namiętnej miłości Evy i Gideona.

Dziś właśnie będziemy mówić o kolejnej części serii „Rozpalona”.

Przed nami kolejne przygody niesamowicie przystojnego Crossa oraz uroczej Evy. Czym tym razem zaskoczy nas ta para? Czy uda im się pokonać wszelakie przeciwności losu?
Czy dwoje ludzi, których los potraktował tak okrutnie, będzie potrafiło zbudować tak silną relację mogącą przetrwać wszystko?
Nie dam wam odpowiedzi na te pytania.
Sami musicie to sprawdzić.

Książka nie jest ani początkiem, ani końcem serii.

Jest to najwyżej jej środek, co widać niestety przez wszystkie strony. Żadnych nagłych zwrotów akcji. Zero wyjaśnień na postawione przez poprzednie tomy pytania. Po prostu nic. Czytamy i całym sobą czujemy, że nic się nie wydarzyło, że jesteśmy w trakcie jakiejś historii i nieprędko dowiemy się czegoś więcej.  Czytając, brakowało tej pasji, do której przyzwyczaiła nas pani Day.
Dopiero na samym końcu zaczyna się jarzyć małe światełko sygnalizujące, że zbliżamy się ku ekscytującym wydarzeniom… i tu właśnie nastaje koniec.
Powstają kolejne pytania, na które odpowiedź dostaniemy w następnym tomie.

Sylvia Day jest moją ulubioną pisarką romansów oraz powieści erotycznych. Niestety muszę przyznać, że tym razem czuć, iż książka nie została dopracowana, że wydano ją przedwcześnie. Jednak warto przeczytać Wybór Crossa, ponieważ miło zajmie wam czas oraz znów mamy możliwość spotkania się z dwojgiem bohaterów o niesamowitej pasji. Warto ją również przeczytać, aby mile spędzić czas, czekając
na kolejną część.

Zapraszam was do czytania.

Źródło opisu książki, informacji o autorce oraz okładki.

Pozdrawiam Aleksandra.

356608-352x500

Dodaj komentarz