Wszystko co dobre wolno się kończy
Jest jeszcze czas żeby odwiedzić Podlasie SlowFest

Weekend między 10 i 12 sierpnia to ostatnia okazja żeby odwiedzić Podlasie SlowFest. Program weekendu to wszystko, co najlepsze na najspokojniejszym festiwalu na świecie: aktywny wypoczynek i najlepsza sztuka w wersji slow.

Podlasie SlowFest to festiwal lenistwa i odpoczynku ze sztuką w otoczeniu natury. A po długim, zasłużonym odpoczynku dobrze się przeciągnąć, rozprostować kości i rozruszać stawy. Dlatego sobotę 11 sierpnia w Supraślu zacznie nordic walking, a zakończy joga. Dbając o ciało nie można zapomnieć o duszy, zatem końcowy weekend Festiwalu to także atrakcje artystyczne.

Podlasie SlowFest_Wieś pływających krówWieś pływających krów” to głośny film dokumentalny Katarzyny Trzaski o podlaskiej prowincji widzianej oczyma młodych berlińczyków z duchowej wspólnoty Spirit Center. To opowieść o zderzeniu przeciwstawnych stylów życia, kultury i wartości, które mają niespotykaną okazję do przejrzenia się w sobie nawzajem. Ciepło przyjęty na festiwalu Nowe Horyzonty dokument będzie można zobaczyć w piątek 10 sierpnia o godzinie 19:00 w Domu Ludowym w Supraślu.

Podlasie SlowFest_BieżenkiSpektakl Partycypacyjny – Bieżenki” ma charakter otwartego działania scenicznego poświęconego wojennemu uchodźctwu, głównie prawosławnej ludności z zachodnich części Imperium Rosyjskiego w 1915 roku. Ważny kontekst spektaklu stanowi książka Anety Prymaka-Oniszk „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy” – sam reportaż, jak też zawarte w nim fotografie, wykorzystane jako „wyzwalacze” indywidualnych – i prawdziwych – historii. Spektakl odbędzie się w sobotę 11 sierpnia o godzinie 18:00 w Akademii Supraskiej, wstęp wolny.

Sceny z życia kontrkultury to dyskusja w ramach rezydencji literackiej Jerzego Jarniewicza. Z poetą, tłumaczem (m.in. Joyce’a i Rotha) i krytykiem literackim porozmawiamy o romansie kontrkultury z kulturą masową w latach 60. Punktem wyjścia będzie muzyka, w wydaniu bardziej rockowym (The Beatles) i folkowym (Bob Dylan). Spotkanie odbędzie się 11 sierpnia o godzinie 16:00 w Domu Ludowym w Supraślu.

Podlasie SlowFest_Woody Black 4W sobotni wieczór można uciec na chwilę z Supraśla i odwiedzić piękną i zaciszną Orlę. SlowFest onTour wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury zapraszają do synagogi na jazzowy wieczór w wykonaniu kwartetu Woody Black 4. Międzynarodowy rozgłos zyskali dzięki świeżości i bezkompromisowości swojego podejścia do muzyki i kompozycji. Za te elementy doceniono ich podczas prestiżowego Made in New York Jazz Competition.

Woody Black zagrają w synagodze w Orli 11 sierpnia o godzinie 19:00 oraz w Supraślu na zakończenie Festiwalu – 12 sierpnia o godzinie 19:00 w Domu Ludowym. Organizatorzy zapraszają także na pożegnalny piknik o godzinie 16:00 przed Domem Ludowym.

Pełny program festiwalu:
https://podlasieslowfest.pl/program-psw/

Bilety:
www.podlasieslowfest.pl, www.ekobilet.pl

Katalog festiwalu on-line:
https://podlasieslowfest.pl/wp-content/uploads/2018/05/Folder-Suprasl-2018-SRODKI-CALOSC.pdf

FB: @PodlasieSlowFest

Podlasie SlowFest

Sztuka. Kulinaria. Natura.

Supraśl, województwo Podlaskie

Termin: do 12 sierpnia 2018

Lokalizacje: Dom Ludowy, Teatr Wierszalin, Akademia Supraska, Centrum Kultury i Rekreacji, Puszcza Knyszyńska, ulice i bulwary Supraśla, Synagoga w Orli

ORGANIZATORZY:
Stowarzyszenie Dalapenia, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

PARTNERZY:
Miasto Supraśl, Teatr Wierszalin, Akademia Supraska, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Austriackie Forum Kultury, Ambasada Szwecji w Polsce

PATRONI MEDIALNI:
TOK FM, Zwierciadło, Sens, Sielskie Życie, Tygodnik Przegląd, magazyn KINO, Gazeta Wyborcza Białystok

OPIEKA MEDIALNA:
SZUSTOW. Kultura i Komunikacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Test AntySPAMowy *