Włącz mnie – nowy singiel trójmiejskiej grupy Radio Bagdad

RadioBagdad03-fot.R.Mrozi+äskiWłącz mnie, to singiel trójmiejskiej grupy Radio Bagdad, który w 2016 roku wydał album zatytułowany Retransmisje. Dynamiczny utwór, opowiadający o uwikłaniu w internetową erotykę, prezentuje nową w stosunku do wcześniejszej twórczości odsłonę zespołu. Autorem tekstu jest Sielak Siedlecki, muzyka powstała kolektywnie-jej autorem jest cały zespół.

Muzycznie piosenka Włącz mnie to połączenie jacksonowskiej, tanecznej sekcji rytmicznej z kowbojską gitarą w zwrotkach oraz dołączającej w refrenie przenikliwej, szerokiej partii klawiszowej. Istotną rolę odgrywają chórki dośpiewywane przez basistę, dodające tajemniczości głównej linii wokalnej. Struktura utworu nawiązuje do piosenek z przełomu lat 70/80, gdzie często dużą rolę odgrywały wyraźne, mocne partie basowe.

Do piosenki, opowiadającej o uwikłaniu w internetową erotykę, powstał intrygujący teledysk.

Klip odnosi się do warstwy tekstowej utworu i jest jej wizualnym dopełnieniem. Podczas gdy słowa piosenki są dość subtelnym erotykiem z zakamarków Internetu, teledysk dobitnie wysuwa na pierwszy plan animowane motywy cielesne osadzone w przestrzeni nowoczesnego, nocnego miasta. Zespół od początku miał ściśle określony pomysł na wideoklip, stąd poszukiwanie właściwej osoby do stworzenia animacji i praca nad nią trwały prawie rok. W efekcie powstał dość odważny, animowany w technice 3D klip. – mówi wokalista zespołu Sielak Siedlecki.

Skład zespołu:

Sielak – wokal, gitara, teksty.
Dzik – bas, wokal, klawisze.
Przemo – perksuja.

Teledysk:

Reżyseria: Paweł Zawadzki
Scenariusz: Karolina Sławik
Animacja/compositing:  Cezary Drab

***
Dwupłytowy album Retransmisje jest nowym rozdziałem artystycznym w karierze zespołu. Przynosi nowe brzmienia i rozwiązania. Pierwsza płyta to godzinny koncert w radiowej Trójce, podczas którego zespół wykonał akustyczne wersje swoich dotychczasowych utworów. Druga płyta jest składanką utworów z poprzednich płyt, utworzoną przez wydawcę Lou & Rocked Boys. Znajdują się na niej wersje singlowe utworów, jak i piosenki, które nie weszły na żadną z płyt, a w szczególności jedna – Włącz mnie.

Dodaj komentarz