BOVSKA

17 maja w warszawskim klubie MIŁOŚĆ odbędzie się KONCERT PREMIEROWY albumu PYSK

Bovskiej na scenie towarzyszył będzie zespół w składzie: Jan Smoczyński oraz Paweł Dobrowolski.

Nie obędzie się jednak bez muzycznych niespodzianek.

_DSC3079Bovska to Artystka okrzyknięta jednym z najważniejszych debiutów 2016 r. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty, „Kaktus”, został wyprzedany 2 dni po premierze, a utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 10 MILIONÓW razy. Artystka otrzymała również Złotą Płytę za sprzedaż ponad 10.000 egzemplarzy singla „Kaktus” oraz nominację do nagrody FRYDERYK 2017 w kategorii Debiut Roku.

Miniony rok może więc zaliczyć do niezwykle udanych, co wcale nie sprawiło, że spoczęła na laurach. Zaledwie chwilę temu odbyła się premiera jej drugiego albumu, zatytułowanego „Pysk”, a 17 maja w warszawskim klubie MIŁOŚĆ odbędzie się KONCERT PREMIEROWY, na którym Artystka po raz pierwszy wykona utwory ze swojego nowego albumu! Bovskiej na scenie towarzyszył będzie zespół w składzie: Jan Smoczyński oraz Paweł Dobrowolski. Nie obędzie się jednak bez muzycznych niespodzianek.

„PYSK. To energia i haj. Ciemność i światło, w połączeniu z lekkością i rytmicznością beatu. Łagodność wokali, które jednak często nieoczekiwanie tną na ostro. Pysk to świat oglądany przez pryzmat wyobrażeń i humoru, czasem z przymrużeniem oka, a czasem bardziej na poważnie. Ale z dystansem. Pysk to kontrasty, wycieczki na kosmodrom, intymność ciała, miłość i kochanie. Pysk to wreszcie wybuch koloru i sposób zmierzenia się z rzeczywistością, poprzez spoglądanie na świat i ludzi przez pryzmat piosenek. Nie zawsze o sobie. A to wszystko w oparach gęstego warszawskiego smogu, gdzie czasem można dostać w pysk.”

„HAJ”, czyli pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo i będący swego rodzaju mostem pomiędzy debiutem Bovskiej a jej drugą płytą, ukazał się jeszcze latem 2016 roku. Drugim singlem zwiastującym album jest utwór „Cyrk”, do którego teledysk to mocno metaforyczna podróż po wielobarwnym, cyrkowym świecie, w którym absolutnie wszystko jest możliwe. Ta opowieść pół żartem pół serio to doskonała zapowiedź płyty, która zarówno tekstowo jak brzmieniowo mieni się wieloma kolorami.

Podobnie jak w przypadku albumu „Kaktus”, Bovska jest współautorką swojej nowej płyty, którą stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim. Jest również swoim własnym wydawcą oraz głównym projektantem designu albumu „PYSK”. Niejeden odbiorca może być zaskoczony nieoczywistym i z całą pewnością niebanalnym konceptem tego wydawnictwa. Konceptem jakich mało.

Dodaj komentarz