Tylko jeden filmowy bohater mógłby spowodować przerwę w dostawie prądu po włączeniu świątecznych światełek w swoim domu – to Clark Griswold. Posiada ponadprzeciętne umiejętności generowania tarapatów. W Wigilię Warner TV zaprasza na seans trzech pierwszych filmów o wpadającej w kłopoty rodzinie Griswoldów z serii „W krzywym zwierciadle”. Emisja w sobotę 24 grudnia od 14:15.

Pierwsza historia z tej serii wkrótce skończy… 40 lat! Chyba każdy fan świątecznych filmów zgodzi się, że od tego czasu zyskała już status klasyka. Bohaterowie przy każdej wyprawie wpadają nagle w tarapaty, choć starannie planują wszystkie etapy wycieczki. Rodzince przewodzi pewny siebie Clark Griswold, a u jego boku występuje żona Ellen i dwójka dzieci: Rusty i Audrey.

Cykl rozpocznie się filmem „W krzywym zwierciadle: Wakacje”. Bohaterowie wybierają się do parku rozrywki. Pech towarzyszy im od samego początku: padają ofiarami grupy wandali, a Clark niewybrednymi żartami zniechęca do siebie barmana podczas postoju. To dopiero początek, bo zabierają ze sobą ciocię Ednę, która… umiera w trasie.

W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje” to kolejne wycieczkowe perypetie Griswoldów, którzy wybiorą się za granicę. Wygrali los w loterii na międzykontynentalną wyprawę i postanowią wykorzystać każdą jej minutę. Zobaczą Stonehenge, wieżę Eiffla, rzymskie uliczki, ale i tym razem nie obędzie się bez przeszkód. Już na samym początku trafią do obskurnego hostelu, a w Stonehenge Clark zaparkuje wprost na kamiennym monolicie.

Czy w domu uda im się uniknąć kolejnych kłopotów? Nie ma na to szans: „W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju” to dalsza seria zabawnych niepowodzeń Clarka i reszty rodziny. Ale tata Griswold nie traci zapału: wierzy, że stworzy najbardziej rozrywkowe i tradycyjne święta, jakie widziała jego rodzina! Wybiera się więc do lasu po choinkę, ale zapomina, że potrzebuje piły do ścięcia drzewka. Wkrótce drzewko ląduje na dachu samochodu, gdyż Clark wyrwał je z ziemi z korzeniami. Griswoldowie udekorują dom tyloma światełkami, że po ich włączeniu w całym mieście następuje przerwa w dostawie prądu. Później czeka ich pożar drzewka, porwanie i… wizyta jednostki SWAT.

Warner TV zaprasza na wigilijny maraton komedii.


Emisja w sobotę 24 grudnia:

14:15 – „W krzywym zwierciadle: Wakacje”

16:10 – „W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje”

18:05 – „W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju”

 

Dodaj komentarz