„Wiedźmy” to wspaniała adaptacja ponadczasowej opowieści brytyjskiego pisarza pochodzenia norweskiego, Roalda Dahla (1916-1990), stworzona przez światowej klasy filmowców i fantastycznych aktorów. W Polsce film zadebiutuje na nośnikach DVD i Blu-ray™ już 19 maja.

„Wiedźmy” to jedna z najpopularniejszych książek autorstwa Dahla, obecnie przetłumaczona na ponad 41 różnych języków na całym świecie. Wydana ponad 30 lat temu, opowiada o ponadczasowych wartościach takich jak życzliwość, odwaga i nadzieja, które pozostają aktualne dla kolejnych pokoleń młodych widzów i czytelników.

Film Roberta Zemeckisa, będący ekranizacją słynnej historii R. Dahla, to zarazem zabawna i wzruszająca opowieść rozgrywająca się w latach 60. XX wieku. Po śmierci rodziców mały czarny chłopiec trafia pod opiekę kochającej babci, która za młodu przeżyła przerażające spotkanie z wiedźmami. Kiedy kobieta uświadamia sobie, że czarownice wróciły, ucieka wraz z chłopcem na południe. Niestety, okazuje się, że bohaterowie trafiają prosto do gniazda wiedźm. Przewodzi im Najwyższa Czarownica, która zamierza zmienić wszystkie dzieci w myszy.
W filmie występują laureatki Oscara: Anne Hathaway („Nędznicy”, „Ocean’s 8”) i Octavia Spencer („Służące”, „Kształt wody”), nominowany do Oscara Stanley Tucci („Igrzyska śmierci”), a także Kristin Chenoweth (seriale „Glee” i „BoJack Horseman”) oraz wielokrotnie nagradzany, legendarny komik Chris Rock.

Scenariusz na podstawie książki Roalda Dahla napisali Robert Zemeckis i Kenya Barris oraz zdobywca Oscara Guillermo del Toro („Kształt wody”).

Przy tworzeniu filmu, Zemeckisa wspierali wieloletni współpracownicy, w tym nominowany do Oscara operator filmowy Don Burgess („Forrest Gump”), scenograf Gary Freeman, montażyści Jeremiah O’Driscoll i Ryan Chan, nominowana do Oscara projektantka kostiumów Joanna Johnston („Lincoln”) i również nominowany do Oscara kompozytor Alan Silvestri („Ekspres polarny”, „Forrest Gump”).

Film został nominowany między innymi do nagród Saturn, Kid’s Choice oraz Visual Effects Society.

Więcej informacji: TUTAJ


(zdjęcia: materiały dystrybutora)

Dodaj komentarz