Znamy laureatów V Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury, który odbywał się w dniach 23-25 listopada w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju.

DSC_0334Do finału konkursu po pierwszym etapie przesłuchań zakwalifikowało się 10 uczestników. Po II etapie przesłuchań Jury przyznało uczestnikom trzy nagrody regulaminowe oraz dwanaście nagród pozaregulaminowych, w tym dwa wyróżnienia.

Zwyciężczynią tegorocznej edycji konkursu i zdobywczynią nagrody pieniężnej ufundowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego okazała się Kim Ahyoung z Korei Południowej. Drugie miejsce i nagroda pieniężna ufundowana ze środków Województwa Małopolskiego przypadły Ewie Banasiak. Wśród trójki laureatów znalazła się również Julia Pruszak która zajęła trzecie miejsce i otrzymała nagrodę ufundowaną przez państwa Annę i Piotra Budzyńskich. Jury wyróżniło  także Joannę Wójcik i Bartosza Nowaka.

Uczestników oceniali wybitni pedagodzy śpiewu w międzynarodowym składzie: prof. Eva Blahova (Słowacja), która pełniła funkcję przewodniczącej, a także prof. Gerhard Kahry (Austria), dr Magdalena Renwart (Włochy), mgr Małgorzata Miecznikowska-Gurgul (Polska) oraz prof. dr hab. Tadeusz Pszonka (Polska) będący także Dyrektorem Artystycznym konkursu.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
oraz Marjan Kiepura – syn Jana Kiepury i Marty Eggerth.
Partnerem KTK im. Jana Kiepury jest LOTTO – marka wspierająca polską kulturę.

DSC_0281 DSC_0262 DSC_0208

Dodaj komentarz