Tom J to solowy projekt Tomasza Grządkowskiego, wokalisty zespołu FTS (FairyTaleShow), będącego także częścią alternatywnego duetu Squid. Jak mówi sam wokalista:

“Projekt powstał pod wpływem fascynacji twórczością pisarzy Beat Generation jak Jack Kerouac czy Charles Bukowski i tradycyjnej amerykańskiej muzyki country czy folku odkrywanej na nowo przez współczesnych gigantów z Nashville takich jak Jack White czy Dan Auerbach. Epka “Sad songs from the Countryside” to pięć opowieści przesiąkniętych pogonią za wolnością, nostalgią ale i nadzieją.”

Epka „Sad Songs from the Countryside” to nostalgiczna opowieść o artystach, śmierci, miłości i nadziei. Punktem wyjścia jest twórczość pisarzy Beat Generation takich jak: Jack Kerouac, Charles Bukowski czy Bob Dylan, ale mimo wszystko jest to płyta bardzo osobista. Przewijają się w niej poszukiwanie wolności, trudności drogi artystycznej, śmierci ale i, a może przede wszystkim nadziei. Muzycznie album czerpie z twórczości Johnnego Casha, Jacka White’a, Dana Aurbacha czy lery Lynn. Wszystkie 5 utworów są w języku polskim oraz są utrzymane w stylistyce alternatywnego country.

5 opowieści:
Miasta.
Gwiazdy. 
Setki kul.
Hank i Jane.
Survive.

Pierwszym singiel to słoneczny utwór Miasta, drugim zaś mroczne Gwiazdy.

kompozytor: Tomasz Grządkowski
autor tekstu: Tomasz Grządkowski
miks:  Tomasz Grządkowski, Piotr Grzegorowski
mastering: Michał Kupicz
foto: Ewelina Tracz

Dodaj komentarz