the royalsSerial doczekał się, póki co czterech sezonów (2015-2018). Oczekujemy obecnie na piąty sezon. Historia przedstawia rodzinę królewską, która musi poradzić sobie z władzą i oddaniem państwu.

Królowa Helena najbardziej władcza i manipulacyjna postać grana przez Elizabeth Hurley. Cały czas trzyma fason i wygląda na to, że bez względu na wiek wciąż jest energiczną i bardzo żywiołową kobietą. Po śmierci męża nie chowa głowy w piasek, robi wszystko co może, aby władza nad Anglią nie wpadła w niepowołane ręce. Ma wiele przygód miłosnych, ale nie pozwala na to, aby jakikolwiek mężczyzna zaczął ją ograniczać. Postać Heleny jest z pewnością interesująca i nieraz zaskakuje podejmowanymi decyzjami, wbrew pozorom bardzo dba o swoje dzieci i chce dla nich jak najlepiej. Nie znosi swojej matki i ma ku temu powody, przez nią bowiem straciła miłość swojego życia.

Jasper w tej roli Tom Austen trafia do zamku po to, aby pełnić rolę ochroniarza rodziny królewskiej, ale jego zamiarem jest okraść ją z cennych klejnotów, jednak zakochuje się w księżniczce Eleanor i po ujawnieniu jej prawdy, stara się odzyskać zaufanie dziewczyny. Jasper przechodzi najbardziej widoczną przemianę ze wszystkich postaci i całkowicie oddaje się ochranianiu członków rodziny królewskiej. Jednak po powrocie Roberta zaczyna mieć problemy.

Cyrus grany przez Jaka Maskalla spiskujący i krętaczy brat króla Anglii marzący o tronie. Nie ma za wielu zwolenników w rodzinie i nikt mu nie ufa. Wykorzystuje wszystko i wszystkich byle zdobyć to czego chce. Nie można odmówić mu sprytu, którym aż zanadto się wykazuje. Ma dwie córki, ale one kompletnie go nie obchodzą. Dowiaduje się, że ma raka i robi wszystko, aby uprzykrzyć życie mieszkańcom pałacu.

Książe Liam grany przez Williama Moseley jest młodym, jeszcze nie do końca dojrzałym mężczyzną, ale musi szybko dorosnąć do roli króla, ponieważ to na niego spadają obowiązki po śmierci ojca, przynajmniej do czasu powrotu starszego brata. Liam jest raczej pozytywną postacią, która kieruje się sprawiedliwością i podąża przez życie według zasad. Zdarza mu się dać ponieść emocją i czasem popełnia błędy. Co do życia uczuciowego można powiedzieć, że musi się jeszcze trochę pomęczyć nim znajdzie kobietę, która okaże się odpowiednia.

Księżniczka Eleanor w jej rolę wcieliła się Alexandra Park. Eleanor jest najbardziej skandaliczną postacią, lubiącą być w centrum uwagi. Budzi zainteresowanie swoim style ubierania, co później przekłada się na jej nową pasję. Nie obce są dla księżniczki alkohol i narkotyki w szczególności po śmierci ojca zaczyna ich nadużywać. Kocha swoich braci, co do matki można powiedzieć, że ma mieszane uczucia, ale z pewnością jest dla niej ważna. W dotychczasowych sezonach ma problemy ze swoim związkiem z ochroniarzem Jasperem. Ich relacja jest skomplikowana, ale przez to wiele się dzieje.

Książe Robert grany przez Maxa Brown uznany za zmarłego w katastrofie lotniczej, powraca i odbiera tron Liamowi. Na początku rodzina cieszy się z jego powrotu, ale to Liam pierwszy widzi niezgodności w opowiedzianej przez brata historyjce o jego wypadku. Szybko narasta konflikt pomiędzy braćmi, ale poza Liamem nikt nie chce uznawać Roberta za kogoś złego do czasu, aż sami zaczną widzieć pewne niejasności. Robert szybko odcina się od swojej dziewczyny w brutalny sposób niszczy ich związek. Staje się arogancki i jego postać staje się negatywna.

Cały serial ma wiele wątków. Głównym celem jest walka o tron. Widzimy rozterki miłosne bohaterów oraz ich niezdecydowanie co do tego kim sami naprawdę są. Intrygi knute przez każdego z nich świadczą o tym, że nikomu nie wolno ufać, pomimo skrajnego obrazu ich rodziny można dopatrzeć się u nich pozytywnych stron. Pod koniec czwartego sezony wszyscy są zwarci i gotowi byle zrzucić Roberta z tronu, jednak ich misterny plan nie wypala. Z niecierpliwością pozostaje czekać na kolejny sezon ,,The Royals’’. Na razie nie znamy jego daty.

Anna Ostrowska

Dodaj komentarz