Wkładaj buty, czas ucieka,
Bo tam zaraz się zaczyna,
I czekamy tu na ciebie,
Idzie w górę już kurtyna.
A na scenie żartów kufer,
Ty się śmiejesz coraz głośniej,
Świat już nie jest tak niemiły,
Smutek pierzcha, gdzie pieprz rośnie…

Jaś i MałgosiaZapraszamy naszych widzów (od 4 roku życia) na spotkanie z Jasiem i Małgosią. Jest to historia rezolutnego rodzeństwa opowiedziana przez Gospodarza z Gospodynią, którzy pieką przy tym całą furę przepysznych, kolorowych słodkości oraz tajemniczych opowieści. Akcja sztuki rozgrywa się w niewielkiej, ale za to najlepszej cukierence w miasteczku. W bajce znajdziemy ciemny las, piernikowy domek, mnóstwo przesłodkich lukrowanych ciastek i przygód. Głowni bohaterowie Jaś i Małgosia wpadną w nie lada tarapaty.Jaki będzie ich finał? Czego nauczą nas Jaś i Małgosia? Bohaterowie pokażą, że w życiu można spotkać się ze złem. Trzeba jednak umieć sobie radzić w trudnych sytuacjach. Nie poddawać się i walczyć o swoje szczęście. Nie można beczynnie stać.

Na podstawie baśni braci Grimm
adaptacja i reżyseria: Henryk Hryniewicki
scenografia: Dagmara Jemioła-Hryniewicka
muzyka: Krzysztof Dzierma
obsada: Emilia Sulej (gościnnie), Małgorzata Szczyrek, Henryk Hryniewicki, Andrzej Piecuch

18.10.2015
Godz.16:30
Teatr Maska
Spektakl – „Jaś i Małgosia”


 

Pochłaniająca miłość w spektaklu „RED/CZERWONY” teatru z Ukrainy i performer – muzyk Aleksander Wnuk z Rzeszowa w Teatrze Maska już 19 października o 19:00.

Oryginalny wieczór rozpocznie muzyka multi-perkusyjna na żywo nieodkrytego jeszcze na rodzimym podwórku Aleksandra Wnuka. Pozostałą część wieczoru spędzimy z funk- futurystyczną grupą teatralną Beautiful Flowers (Ładne Kwiatki) z Ukrainy. Dla mieszkańców żądnych unikatowych, kulturalnych wrażeń bilety na całość wydarzenia tylko za 15 złotych do nabycia w Estradzie Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24) i Teatrze Maska (ul. Mickiewicza 13).

Beautiful FlowersAleksander Wnuk na muzyczną drogą wstąpił w rodzinnym Rzeszowie, kształcił się w Polsce, Danii i Austrii. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Kopenhadze, w renomowanej klasie Prof. Gerta Mortensena, gdzie po studiach magisterskich ukończył także studia podyplomowe w prestiżowej Soloist Class. W swojej edukacji, a co za tym idzie działalności artystycznej stawia na wszechstronność. Jako artysta Światowego Show Perkusyjnego Global Voices of Percussion (2010) i GloboBeats (2013) w Kopenhadze współpracował z artystami z różnych kultur muzycznych Świata. Jako symfonik koncertuje m. in. z Baltic Sea Philharmonic, I CultureOrchestra, SinfoniaIuventus, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej. Jako członek PercuramaPercussion Ensemble z Danii koncertował m. in. w Chinach i Skandynawii. Jako solista występował w Danii, Szwecji, Austrii, Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Niemczech. Jest zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego w Fermo (Włochy) i uczestnikiem Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD w Monachium (Niemcy) w 2014 roku, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na Świecie. Więcej o artyście na aleksanderwnuk.wordpress.com. Beautiful Flowers (Ładne Kwiatki) przedstawią ponadczasowy temat w ultranowoczesnym wydaniu. Świat trzech mężczyzn w który wkracza kobieta, miłosny eksperyment przesiąknięty falą żeńskiej siły i piękna. Spektakl przypominający raczej medytację, bez zbędnych słów i kłamliwych póz. Grupa grała już w Rzeszowie w czasie Wschodu Kultury – Europejskiego Stadionu Kultury 2015, prezentując satyrę „Tłuszcz”. Fenomenalny pantomimiczny obraz przyciągnął tłumy widzów. Kontynuacją ich oczekiwanej obecności na scenach w Polsce jest udział w festiwalu „Konfrontacje” Teatralne i prezentacja nowego spektaklu „RED” nagrodzonego na festiwalu „Saltowska wiosna”.

Całość potrwa ok. 2 h (z przerwą) w tym koncert – 30 minut, spektakl – 60 minut. Bilety w przedsprzedaży 15 zł, w dniu wydarzenia 20 zł dostępne w Estradzie Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońskiej 24 oraz w Teatrze Maska przy ul Mickiewicza 13. Szczegóły na www.estrada.rzeszow.pl

Dodaj komentarz