Taka okazja nie zdarza się często. W najbliższą niedzielę, 3 grudnia o 16:30, w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie, na warszawiaków czekać będą Piotr Witt, autor książki „Przedpiekle Sławy. Rzecz o Chopinie” oraz Katarzyna Kraszewska, pomysłodawczyni Time for Chopin, która wykonała utwory zamieszczone w audiobooku. Uczestnicy spotkania wysłuchają intrygujących opowieści oraz pięknej muzyki. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Time for Chopin_Katarzyna KraszewskaTime for Chopin zaprasza miłośników kultury i Fryderyka Chopina na muzyczno-literackie popołudnie. Niecodzienne spotkanie z Piotrem Wittem, historykiem i autorem książki „Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie”, odbędzie się 3 grudnia o godz. 16:30 w Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie. Goście odkryją nieznane fakty z życia kompozytora oraz wysłuchają towarzyszących im utworów, które zagra Katarzyna Kraszewska. To właśnie dzieła Fryderyka Chopina w wykonaniu inicjatorki Time for Chopin nagrane są w dostępnym audiobooku. Uczestnicy spotkania będą mogli porozmawiać o kulisach powstawania książki oraz zdobyć autografy pisarza i pianistki.

„Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie” spotkało się z dużą przychylnością recenzentów, zostało nawet określone odkryciem ważnym dla chopinologii. Zdaniem krytyków warstwa dźwiękowa, a wraz z nią utwory Fryderyka Chopina zawarte w audiobooku, oddają nastrój epoki i zachęcają do lektury tych, którzy lubią muzykę. Warto przenieść się w świat wybitnego kompozytora choćby na moment tym bardziej, że wstęp na wydarzenie jest wolny.

Patronaty
Time for Chopin został objęty patronatem honorowym Narodowego Centrum Kultury, a także patronatami medialnymi: TVP Kultura, magazynu Warsaw Insider i portalu Polskiej Organizacji Turystycznej www.polska.travel. Partnerem inicjatywy jest również Towarzystwo im. Fryderyka Chopina. Time for Chopin należy także do Warszawskiej Organizacji Turystycznej.

Dodaj komentarz