6. Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum rozpocznie się już w najbliższą sobotę. W dniach 24–31 października na Dolnym Śląsku ponownie zagości święto kina artystycznego! Widzowie będą mogli zobaczyć blisko 50 filmów, w tym tytuły polskie i międzynarodowe, w konkursach SPEKTRUM, „Okiem Młodych” i sekcjach „Druga szansa”, „Tutejszy klimat” czy „Oko na dokument”.

GOŚCIE SPEKTRUM

Mimo wprowadzonych ostatnimi czasy nowych obostrzeń sanitarnych, do Świdnicy przybędzie mnóstwo znakomitych gości – filmowców, członków branży, młodych twórców z konkursów „Okiem młodych”. W spotkaniach z widzami na żywo wezmą udział m.in. Rafał Zawierucha („Pewnego razu w Hollywood”, „Bogowie”), Aleksandra Hamkało („Big Love”, „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”), Malwina Laska („Wszystko dla mojej matki”), Jagoda Szelc („Wieża. Jasny dzień”, „Monument”), Marek Lechki („Interior”), Magdalena Łazarkiewicz („Powrót”) i inni. Wszystkie spotkania będą transmitowane na festiwalowym profilu Facebook. W programie także spotkanie online z Agnieszką Holland, czy Lechem Majewskim, których filmy – „Szarlatan” i „Dolina Bogów” – prezentowane będą w konkursie SPEKTRUM.

HYBRYDOWA FORMUŁA FESTIWALU – POKAZY STACJONARNE I ONLINE

W tym roku Spektrum przyjmuje formę festiwalu hybrydowego. Wszystkie filmy z programu będą wyświetlane stacjonarnie w Świdnickim Ośrodku Kultury, a dodatkowo, w dniach 29-31 października, filmy krótkometrażowe z konkursów „Okiem Młodych”, będą dostępne online na platformie mojeeekino.pl.

Bilety na pokazy w Świdnickim Ośrodku Kultury już dostępne na stronie https://bilety.sok.com.pl/
Konkurs Spektrum, Otwarcie i Zamknięcie festiwalu z wręczeniem nagród – 15 PLN.
Oko na Dokument, Druga Szansa, Spektrum Dzieciom, Tutejszy Klimat, Konkursy „Okiem Młodych” – 10 PLN.

Bilety na pokazy online dostępne na stronie https://www.mojeekino.pl/ od dnia 29 października, od godz. 10:00, w postaci kodu ważnego przez 48h od momentu zakupu.
Pięć bloków konkursowych: „Okiem Młodych” – Fabuła – Blok I, „Okiem Młodych” – Fabuła – Blok II, „Okiem Młodych” – Dokument – Blok I, „Okiem Młodych” – Dokument – Blok II, „Okiem Młodych” – Amatorzy.
Jeden blok filmowy – 10 PLN.
Pięć bloków filmowych – 30 PLN.

Wszystkie wydarzenia w Świdnicy odbywać się będą z zachowaniem bezpieczeństwa uczestników festiwalu i mieszkańców miasta. Obowiązkiem będzie zasłanianie nosa i ust w przestrzeni Świdnickiego Ośrodka Kultury i miejscach festiwalowych oraz podczas trwania poszczególnych seansów, a także dezynfekcja rąk i trzymanie dystansu społecznego. Wydarzenia towarzyszące Spektrum, m.in. kino kulinarne czy uwielbiane przez wszystkich imprezy i wieczory integracyjne zostały w tym roku odwołane, by powrócić za rok z jeszcze mocniejszym programem!

Zachęcamy do śledzenia bieżących newsów dotyczących Spektrum za pośrednictwem oficjalnych mediów społecznościowych festiwalu: http://spektrumfestiwal.pl/

Facebook / https://www.facebook.com/SPEKTRUMfestiwal Instagram / https://www.instagram.com/spektrumfestiwal/

Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum jest finansowany ze środków miasta Świdnica oraz współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Źródło informacji: Miasto Świdnica

Dodaj komentarz