Novika & Mr.Lex

Na czele sceny klubowej Music & Water Festival

W dniach 27-28 sierpnia odbędzie się pierwsza edycja Music & Water Festiwal. Tegoroczny line-up zamykają przedstawiciele sceny klubowej z Noviką i Mr.Lex’em na czele. Nie trzeba wyjeżdżać do słonecznej Kalifornii, aby  poczuć ducha pool party! Zabawie nad wodą towarzyszyć będzie muzyka płynąca z trzech scen. Kąpielisko Ruda wypełnią elektroniczne brzmienia i rozrywkowa atmosfera.

Novika & Lex Music & Water FestivalNovika – wokalistka, dziennikarka radiowa, nieoficjalnie nazywana „matką chrzestną polskiego clubbingu”, Lex – DJ grywający w znaczących klubach całej Polski, dziennikarz prasowy i radiowy, współtwórca dwóch części kompilacji „Friendly Beats”. Oboje są członkami kolektywu Beats Friendly i od lat funkcjonują jako prywatny i sceniczny duet. Na M&W F zagrają w niedzielę, 28 sierpnia, o godzinie 15:30 , na Small Stage.

ONA to najbardziej znana w Polsce didżejka, córka dziennikarza muzycznego, żyjąca w świecie muzyki od najmłodszych lat. Punktem zapalnym w jej karierze był jej udział w piosence „T.Time” z płyty Andrzeja Smolika. Od tego czasu głos Noviki można było usłyszeć coraz częściej. Współpracowała między innymi z Fiszem, DJ Adamusem, Vieniem i Pelem. Wokalistka ma w dyskografii trzy albumy solowe oraz dwie nagrody Fryderyka.

ON, DJ, od lat jest związany z radiem. Można go było usłyszeć w radio Jazz, BIS, razem z Noviką prowadził autorską audycję w Roxy „Miastosfera”. Jego recenzje drukowano m.in. w Aktiviście i Machinie. Oboje są aktywni na scenie klubowej od wielu lat. Mają na swoim koncie dwie części kompilacji „Friendly Beats”, grali na najważniejszych festiwalach w kraju (Open’er, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Freeform).

Muzyka Klubowa będzie  atrakcją trzech scen festiwalu: Small Stage, Water Stage oraz DJ’s Stage.

Już w sobotę, 27 sierpnia, o 22:30 DJ Dio zamknie pierwszy festiwalowy dzień swoją sztandarową imprezą o nazwie Ibiza Project. Dnia następnego w dziennej scenerii będzie można bawić się przy Water Stage,  specjalnie skonstruowanej scenie na środku jeziora. Wystąpią tam: Tomasz Manderla – artysta o wielu twarzach, skrzypek, kompozytor,  DJ pochodzący z Rybnika oraz duet DJ Wilk & Kiano. DJ Wilk, na stałe grający w Barcelonie, słynie z eklektycznego stylu grania. Supportował zarówno Jessie Ware jak i Chainsmokers. Kiano to producent i kompozytor, zakochany w nu-discowych oraz deepowych brzmieniach. Grał przed występami wielu artystów, między innymi: Reni Jusis czy Kaliber 44. Do listy artystów dołączy odnoszący wiele sukcesów Chris JAXX, którego wieloletnim promotorem był DJ Adamus.

Również od rana, na terenie Kąpieliska Ruda,  kolejna dawka setów zabrzmi z DJ’s Stage.
Oprócz wspomnianego duetu DJ Wilk & Kiano oraz DJ DIO, pojawią się również: Tenesee – specjalista od house’u oraz MC Jacob A – bez wątpienia najlepszy polski wokalista sceny klubowej.

Music & Water Festiwal stawia na różnorodność. Podczas dwóch dni każdy, kto zdecyduje się na  przyjazd do Rybnika, będzie świadkiem magicznego pokazu światła i muzyki podczas inauguracji wydarzenia,  spędzi aktywny czas nad wodą, zobaczy koncerty ulubionych gwiazd: brytyjskiego duetu HURTS,  Dawida Podsiadło, Natalii Nykiel, zespołu XXANAXX oraz The Dumplings.

Dodaj komentarz