Każde dziecko wie,
że planowanie bywa bardzo pracochłonnym zajęciem,
zarabianie jest niezmiernie męczącym zajęciem,
a wydawanie to czysta przyjemność.

 

„Rozmowy z użyciem głowy, czyli ekonomia dla dzieci”
— Anna Garbolińska
czyta
Danuta Stenka

Na rynku wydawniczym ukazał się pierwszy w Polsce audiobook uczący dzieci zasad ekonomii – „Rozmowy z użyciem głowy, czyli ekonomia dla dzieci” autorstwa Anny Garbolińskiej.

800px_rozmowy_novaeresRozmowy z użyciem głowy w barwny sposób opisują znaczenie podstawowych pojęć z zakresu gospodarki, marketingu i ekonomii. Dzięki tej opowieści dzieci dowiedzą się, że stopa bezrobocia nie ma wpływu na rozmiar tenisówek, monopol to nie tylko sklep za rogiem, a gracz na giełdzie nie musi być sportowcem.

Lektorem audiobooka została Danuta Stenka. Znana aktorka teatralna, filmowa i radiowa swym ciepłym głosem przenosi nas w świat Lili – rezolutnej i ciekawskiej uczennicy szkoły podstawowej, którą interesuje wszystko, co jest związane z ekonomią. Na szczęście zawsze w pobliżu dziewczynki jest jej mama – autorytet, który potrafi wyjaśnić wszystkie trudne ekonomiczne procesy i terminy.

Ta historia uczy, jak od najmłodszych lat stać się świadomym konsumentem – mówi dr Anna Ryłko-Kurpiewska. Polecam i dzieciom, rodzicom – dodaje prof. Wiesława Przybylska-Kapuścińska.

Anna Garbolińska – absolwentka Wydziału Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz podyplomowych studiów Marketingu Usług w Wyższej Szkole Bankowej. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Niestrudzona agitatorka nauczania ekonomii w szkole podstawowej. Mama Lili i Gabriela.

Dodaj komentarz