Rock For People – coraz bliżej!

Zbliża się wielka muzyczna uczta dla miłośników ciężkiego grania, elektronicznych brzmień oraz niepowtarzalnej, rock’n’rollowej atmosfery! 24. edycja legendarnego festiwalu Rock For People odbędzie się w czeskim Hradec Králové od 4 do 6 lipca! Teren dawnego lotniska, zaledwie 50 km od granicy polsko-czeskiej, zamieni się w tętniący życiem i gitarowymi brzmieniami Festivalpark z profesjonalnymi scenami, licznymi strefami rozrywki, gastronomii i wielkim polem namiotowym.

Niedawno do tegorocznego line-upu Rock For People dołączył jeden z najpopularniejszych brytyjskich alternatywnych zespołów – The Vaccines oraz gitarzysta grupy The Strokes – Albert Hammond Jr ze swoim najnowszym solowym albumem ”Francis Trouble”. Na scenę festiwalu powraca także formacja Enter Shikari – mistrzowie ciężkiego, inteligentnego grania, którzy od ponad dekady wyznaczają nowe trendy w muzyce łącząc ze sobą gatunki praktycznie niemożliwe do połączenia – rave’ową elektronikę z metalem, post-hardcorem i kilkoma innymi mocnymi gatunkami.

The Vaccines Albert Hammond Jr Enter Shikari

Mamy też coś dla wszystkich drum’n’bassowych maniaków! Już w lipcu w Hradcu Králové zagra dla Was gwiazda gatunku – duet SIGMA! To jeszcze nie wszystko!  Organizatorzy nawiązali współpracę z największym festiwalem D’n’B na świecie. W ramach projektu czeka na Was codzienne afterparty z takimi artystami jak: ekipa paryskich wizjonerów Dirtyphonics, niepowtarzalna i nieokiełznana gwiazda – Delta Heavy, jedna z postaci z największym uznaniem na scenie drum’n’bass – Danny Byrd, brytyjski producent TC oraz niekwestionowana osobowość muzyki elektronicznej – John B!

Na Rock For People wystąpią też m.in. ponadczasowi The Prodigy – ojcowie chrzestni sceny rave, wzór dla wielu elektronicznych i rockowych zespołów ostatnich dwóch dekad! Kolejny headliner festiwalu to Volbeat słynący z łączenia heavy-metalowego grania z brzmieniami rockabilly i rock’n’rolla. Muzycznych doznań zapewni też pochodzący z Brighton zespół The Kooks znakomicie wpisujący się w nurt britpopu. Po dwóch latach na scenę Rock For People powróci grupa Skillet!

Swój udział w 24. edycji festiwalu potwierdzili także tacy artyści jak: Rodriguez, czyli „Sugar Man” we własnej osobie, math-rockowy zespół Marmozets, jeden z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich zespołów punkrockowych – grupa Beatsteaks, kalifornijski hardcore z elementami metalcore – Stick To Your Guns, amerykańska formacja chaotic hardcore – Stray From The Path, kalifornijskie trio Sick Puppies, podbijający serca miłośników mocnych brzmień w całej Europie – zespół Kontrust, czy też jeden z najbardziej prowokacyjnych i wizjonerskich debiutów tego roku – Zeal & Ardor​!

Ponadto w line-upie znalazły się takie zespoły jak: Ho99o9, Blossoms, Astroid Boys, The King Blues, Basement, Dinosaur Pile Up, Killason, Valeras czy ONI.  Lista wykonawców sukcesywnie się wydłuża, tak by w lipcu zapełnić kilka festiwalowych scen od samego startu imprezy, aż po ostatnią koncertową noc.

Dołączcie do wydarzenia:  Polacy na Rock For People 2018!

Dodaj komentarz