Pod koniec czerwca swoją premierę miała druga część historii Violet i Luke’a. Mniej więcej pół roku temu mieliśmy okazję obserwować rozwój ich relacji, a dzisiaj chciałabym podzielić się z wami moją krótką opinią na temat najnowszego dzieła Jessici Sorensen. Zapraszam 🙂

IMG_5459

Jeśli podobała Wam się pierwsza część – „Przeznaczenie Violet i Luke’a„, i byliście zdania, że w książce nie brakuje zwrotów akcji, to po przeczytaniu drugiego tomu z zaskoczeniem dojdziecie do wniosku, że pierwszy to był przy nim pikuś. Autorka dba o to, aby czytelnik nie nudził się przy jej książce. Narkotyki, hazard, kłopoty rodzinne to problemy, z którymi zmagają się główni bohaterowie.

Rozpoczęte do tej pory wątki doczekały się rozwinięcia. Historie z przeszłości i bolesne sekrety, z którymi przyszło się zmierzyć bohaterom, wychodzą na światło dzienne. Brutalne morderstwo, ukryta tożsamość, skłonność do hazardu i oszukiwania – niewątpliwie nie są to elementy łatwe do pominięcia w owej historii. Każdy z nich odgrywa ważną rolę kształtując losy młodych dorosłych. Trudne dzieciństwo wpłynęło na ich charaktery i wywołało wiele problemów w późniejszym życiu.

Chemia pomiędzy Violet i Luke’iem jest niezaprzeczalna. Nieustannie przyciąga ich do siebie sprawiając, że nie potrafią o sobie zapomnieć. Losy tych dwojga wydają się być na stałe ze sobą splecione.

Niestety, podobnie jak w przypadku pierwszej części, tak i ta mnie nie porwała. Zdecydowanie była o wiele ciekawsza niż poprzedniczka, jednak mimo wszystko czegoś w tych książkach mi brakuje. Styl autorki polubiłam dzięki „Przypadki Callie i Kaydena” i, jak się okazuje, sentyment dla jej twórczości pozostał tylko w obrębie pierwszych dwóch tytułów serii. Na pewno sięgnę po następne części cyklu, aby przekonać się czy mój stosunek uległ zmianie. Wydaje mi się jednak, że po prostu historia tych dwojga nie jest dla mnie specjalnie bliska sercu.

Choć dla mnie książka „Przyszłość Violet i Luke’a” nie była wymarzoną lekturą, to jestem zdania, że dla fanów twórczości Jessici Sorensen, w tym poprzedniej części, będzie to lektura pełna emocji i niespodzianek. Bezsprzecznie znajdą tu odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz przeżyją kolejne spotkania z bohaterami, których uwielbiają. 🙂

Zapraszam również na recenzję książki z tej samej serii.
Przeznaczenie Violet i Luke’ahttp://zazyjkultury.pl/przeznaczenie-violet-lukea-jessica-sorensen/

oraz książki Jessici Sorensen
http://zazyjkultury.pl/pozwol-mi-odejsc-ella-micha-jessica-sorensen/
http://zazyjkultury.pl/zawsze-razem-ella-micha-jessica-sorensen/

przyszłość

 

Dodaj komentarz