Już po raz trzeci przybywam do was z Premierami Książkowymi. Tym razem przyszła pora na listopad i jego nowości. Ciekawe czy znajdziecie coś na dla siebie ciekawego. Ja znalazłam.

 

Steve Berry – Tajemnica grobowca

Steve Berry – Tajemnica grobowca

GATUNEK: Sensacja i Kryminał

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 11.11.2015

Okazuje się jednak, że nie tylko Malone interesuje się tą sprawą. 
Bliźniaczki Dorothea Lindauer i Christl Falk walczą o fortunę matki przeznaczoną dla tej z nich, która odkryje, co stało się z ich ojcem, który również zaginął w okręcie dowodzonym przez komandora porucznika Forresta Malone’a.
Siostry wiedzą coś, czego nie wie Malone. Inspirowani dziwnymi wskazówkami odnalezionymi w grobowcu Karola Wielkiego naziści badali teren Antarktydy, jeszcze zanim pojawili się tam Amerykanie – już w 1938 roku. Okazuje się, że zaszyfrowane dzienniki pisane w „języku niebios”, skomplikowane zagadki przygotowane przez dawnego uczonego i ta feralna wyprawa jego ojca wiążą się z odkryciami, które mogą mieć daleko idące konsekwencje dla całej ludzkości.”

Źródło opisu oraz okładki.


Jacek Piekara – Ja, inkwizytor. Kościany galeon

jacek-piekara-ja-inkwizytor-kosciany-galeon-cover-okladka

GATUNEK: Fantastyka

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 27.11.2015

Oto on – inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Kolejny tom z bestsellerowego cyklu „Ja Inkwizytor”. 

„Piekara stworzył świat, w którym Jezus Chrystus nie zmarł na krzyżu, ale zszedł z niego, wywarł na swoich oprawcach okrutną zemstę i umocnił Kościół, który teraz posiada olbrzymie wpływy.”

Źródło opisu oraz okładki.


Alison Weir – Henryk VIII. Król i jego dwór

alison-weir-henryk-viii-krol-i-jego-dwor-cover-okladka

GATUNEK: Biografie

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 30.11.2015

Henryk VIII, król słynący ze swoich wpływów i wyróżniający się inteligencją, stał na czele jednego z najwspanialszych i jednocześnie najbardziej niebezpiecznych dworów w renesansowej Europie. Po raz pierwszy tak szczegółowa biografia charyzmatycznego monarchy została ukazana na tle kulturowych, społecznych i politycznych wydarzeń tamtych czasów. Alison Weir zaskakująco dokładnie opisuje życie na angielskim dworze – rywalizacje frakcji politycznych, dworską modę, uczty i turnieje, tworząc wielobarwny obraz intryg, zdrad i spisków.”

Źródło opisu oraz okładki.


Susan Jane Gilman – Królowa lodów z Orchard Street

susan-jane-gilman-krolowa-lodow-z-orchard-street-the-ice-cream-queen-of-orchard-street-cover-okladka

GATUNEK: Powieść

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 04.11.2015

W roku 1913 Malka Treynovsky, jeszcze jako dziecko ucieka z rodziną z Rosji do Nowego Jorku. Zaraz po przyjeździe ulega wypadkowi i zostaje porzucona na ulicy. Przygarnia ją włoska rodzina sprzedawców lodów, od której uczy się fachu. Musi ciężko pracować i udaje jej się przetrwać tylko dzięki sprytowi i pomysłowości. Kiedy dorasta zakochuje się w niepiśmiennym radykale Albercie – wsiadają razem do furgonetki z lodami i wyruszają w podróż po Ameryce. Powoli dziewczyna staje się Lillian Dunkle, nieugiętą bizneswoman stojąca na czele lodowej fortuny. Jej droga do wielkich pieniędzy i sławy jest nieodłącznie spleciona z dziejami Ameryki. Śledząc jej losy stajemy się świadkami prohibicji, drugiej wojny światowej czy czasów disco. 
Przenikliwa i wartko napisana powieść. Czytając ją lepiej zaopatrzcie się w pudełko lodów, możecie ich bardzo potrzebować!”

Źródło opisu oraz okładki.


Tomasz Mackiewicz – Spowiedź

tomasz-mackiewicz-spowiedz-cover-okladka

GATUNEK: Sensacja i Kryminał

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 04.11.2015

Olga Wagner – redaktor jednego z warszawskich wydawnictw – dostaje poruszający tekst, który jak się okazuje, nawiązuje do dramatu, jaki rozegrał się w jej rodzinnym miasteczku Ogrody. Poruszona samobójstwem swojej dawnej koleżanki i zabójstwem jej matki postanawia na własną rękę wyjaśnić tajemnicę ich śmierci. Nie wierzy w ustaloną przez policję wersję wydarzeń i przenosi się na jakiś czas do Ogrodów, by zbadać okoliczności sprawy. Z każdym dniem przekonuje się, że oba zgony mają związek z wydarzeniami z czasów wojny i okresu zrywu solidarnościowego. Żmudne docieranie do prawdy pozwala jej zgłębić mroczną przeszłość tego sielskiego miasteczka – przeszłość, która wciąż odciska na wszystkich swoje piętno i decyduje o losach kilku pokoleń mieszkańców Ogrodów.”

Źródło opisu oraz okładki.


 Patricia Cindy Goj – I Hate You

patricia-cindy-goj-i-hate-you-cover-okladka

GATUNEK: Powieść

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 02.11.2015

 „Loretta Bailey to rudowłosa piękność, która niedawno zaczęła pracę w “One” – jednej z najlepszych redakcji na świecie. Zaczyna spełniać swoje marzenia i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że jej partnerem w pracy okazuje się znienawidzony przez dziewczynę sąsiad – Zack Mayer. Mężczyzna charakteryzujący się niesamowitą urodą, ale też i złośliwością.


Czy nienawiść przeszkodzi bohaterce w wykonywaniu zadań? Co jeśli nienawiść zamieni się w coś głębszego? Co się stanie, jeżeli przerodzi się ona w miłość?

Porywająca powieść o tym, jak cienka granica jest pomiędzy nienawiścią a miłością.”

Źródło opisu oraz okładki.


Katarzyna Puzyńska – Utopce

katarzyna-puzynska-utopce-cover-okladka GATUNEK: Sensacja i Kryminał

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 3.11.2015

„Upalne lato tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego czwartego roku na zawsze pozostanie w pamięci mieszkańców odciętej od świata wsi Utopce. To wtedy ofiarą krwiożerczego wampira padły dwie osoby. Wśród przepastnej puszczy pełnej leśnych duchów łatwo jest uwierzyć w działanie sił nadprzyrodzonych. Czy gwałtowna śmierć obu ofiar naprawdę jest dziełem upiora? A może to któryś z mieszkańców wsi miał swoje powody, żeby zabić? 


Trzydzieści lat później sprawę rozwikłać muszą Daniel Podgórski i kontrowersyjna Klementyna Kopp. Perturbacje w życiu prywatnym śledczych utrudniają dotarcie do prawdy. Czy uda im się odkryć tożsamość mordercy? A może tylko obudzą przyczajonego przez lata wampira i nic nie będzie już w stanie powstrzymać nadchodzącego zła?

„Utopce” to piąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa.Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg.”

Źródło opisu oraz okładki.


C.J. Roberts – Zapach ciemności

cj-roberts-zapach-ciemnosci-seduced-in-the-dark-cover-okladka

GATUNEK: Romanse

DATA POLSKIEJ PREMIERY:  4.11.2015

„Jeżeli „Dotyk ciemności” Cię zaskoczył, to po lekturze „Zapachu ciemności” będziesz porażona. Jeszcze nigdy miłość i przemoc nie były tak blisko…


Oswobodzony z seksualnej niewoli przez pakistańskiego oficera, Caleb jest obciążony długiem, który można odkupić wyłącznie krwią.
Droga będzie długa i pełna niepewności, lecz los Caleba i Livvie wkrótce się przesądzi.
Czy Caleb wyrzeknie się ukochanej na rzecz zemsty? Jaka jest cena rozgrzeszenia?

Obawiacie się nadmiaru scen erotycznych i „rozpadania na tysiąc kawałków”? Takich fragmentów jest stosunkowo niewiele. Nie są to przypadkowe opisy, owszem mocne i dosadne, ale przede wszystkim zasadne. Jest ból, przemoc i poniżenie, wszystko to łamane przez przyjemność. Nad lekturą unosi się ponura mgła, sugestywne opisy tworzą ciemność… Tę widzianą oczami Caleba i tę z perspektywy Livvie.”

Źródło opisu oraz okładki.


Andrzej Niemczyk, Marek Bobakowski – Andrzej Niemczyk. Życiowy tie-break

andrzej-niemczyk-marek-bobakowski-andrzej-niemczyk-zyciowy-tie-break-cover-okladka

GATUNEK: Biografie

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 4.11.2015

„Bezkompromisowa autobiografia trenera „Złotek”.

Twardziel. Kobieciarz. Facet, który zawsze mówi, co myśli. Dobry rozgrywający i jeszcze lepszy trener, za którym siatkarki gotowe były pójść w ogień…

Andrzej Niemczyk to żywa legenda polskiego sportu. W tej autobiografii bez ogródek opowiada o tym, co przeżył. I szczerze mówi o ludziach, których spotkał na swojej drodze.

Nowotwór pokonany za pomocą litrów whisky i setek wizyt w kasynach. Burzliwe relacje z kobietami. Milion dolarów stracony w kilka sekund. Kulisy pracy z reprezentacją Polski, metody, dzięki którym doprowadził „Złotka” do podwójnego mistrzostwa Europy, oraz cała prawda o PZPS.

Polskie środowisko siatkarskie do tej pory zamiatało wiele spraw pod dywan. Ta książka to zmieni.”

Źródło opisu oraz okładki.

 

Ta książka ma dla mnie specjalnie znaczenie. Ponieważ na ostatnich targach książki w Krakowie udało mi się osobiście poznać pana Niemczyka. Nie spodziewałam się, że jest tak wesołą i pogodną osobą!

Zachęcam was do zaglądania, już niebawem kolejna porcja premier.

 

Pozdrawiam,
A.

Dodaj komentarz