Premierowy utwór zespołu Kazik + Zdunek Ensemble – Wojny!

Kawałek zapowiada płytę „Warhead”, która ukaże się 8 czerwca 2018 nakładem SP Records.

Nowe wykonanie piosenki UK Subs w rockowo-jazzowym składzie i z polskim tekstem autorstwa Kazimierza Staszewskiego to singiel promujący wydawnictwo. Dynamiczna interpretacja aranżowana przez doświadczonych muzyków z jazzowego i rockowego środowiska uzupełniona jest charakterystycznym głosem Kazika.

Utworowi towarzyszy teledysk, reżyserowany przez Sławka Pietrzaka ze zdjęciami Jacka Kościuszki. W wideoklipie, zrealizowanym w warszawskim klubie Drukarnia, wzięło udział ponad 150 aktorów! To gigantyczne przedsięwzięcie zaowocowało niezwykle plastycznym obrazem,w którym punkowa energia spotyka się z tematem medialnego odbioru wojen.

słowa, muzyka: Charles Harper, Paul Martin Slack

kazik_zdunek_ensembleKazik + Zdunek Ensemble to premierowy projekt Kazika i Janusza Zdunka (jazzmana, trębacza Kultu). Zaprosili oni do współpracy wybitnych instrumentalistów ze świata rocka i jazzu – Jarka Ważnego, Wojtka Jabłońskiego (na co dzień związani z Kultem), Alka Koreckiego (saksofonista współpracujący m. in. z Brygadą Kryzys), Przemka Borowieckiego (liderem n0 Band i 100nki), Marcina Murasa (jazzman, puzonista), Ireneusza Kaczmara (basista, współpracuje z wieloma jazzowymi zespołami) i Mariusza Godzinę (saksofonista, mający na koncie współpracę m. in. ze Strachami na Lachy, Sorry Boys i Buldogiem). Tak dobrany skład to gwarancja oryginalnego, jazzującego brzmienia z wyrazistymi rockowymi i punkowymi wpływami.
Muzycy wzięli na warsztat repertuar brytyjskiej klasyki punka – na album składają się covery utworów m. in. The Clash, Public Image Ltd., UK Subs, Buzzcocks. Towarzyszą im nowe wykonania dwóch piosenek Staszewskiego – „Zabiłem kolegę na poligonie” oraz „Prosto”.
Album ukaże się na CD, winylu oraz kasecie magnetofonowej – to coraz popularniejszy nośnik wśród kolekcjonerów. Płyty CD zamówione w przedsprzedaży zawierać będą także autografy artystów.

Dodaj komentarz