Premiera teledysku do utworu promującego nowy album Marka Napiórkowskiego WAW-NYC!

Kwiat polskiego aktorstwa wystąpił w teledysku czołowego gitarzysty jazzowego – Marka Napiórkowskiego. Na planie zdjęciowym zagościli: Danuta Stenka, Iza Kuna, Hanna Konarowska, Krzysztof Stelmaszyk, Piotr Adamczyk oraz Grzegorz Małecki. Wybitni aktorzy stworzyli charyzmatyczne kreacje, wchodząc w interakcję teatralno-ruchową z tancerką – Iloną Bekier.

Do dzisiaj wachluję się z wrażenia, że wszyscy Ci niezwykli aktorzy zechcieli wziąć udział w tym przedsięwzięciu! – komentuje Marek Napiórkowski. – Wraz z pomysłodawczynią i producentką teledysku – Martą Sołtys, zaprosiliśmy do współpracy pełną pasji reżyser – Olgę Czyżykiewicz. Długo zastanawialiśmy się nad formą teledysku, gdyż w utworze instrumentalnym historia nie jest dyktowana słowem. Postawiliśmy więc na taniec, bo – tak, jak w przypadku jazzu – jest on abstrakcyjną formą wyrazu artystycznego. Skomponowana przeze mnie muzyka do utworu „The Way” stała się punktem wyjścia do wizualnego przedstawienia podróży, którą przebywa bohaterka teledysku. Sam utwór jest trzyczęściową, pełną pogody i energii muzyczną opowieścią, której kulminacją są wspaniałe improwizacje Chrisa Pottera i Clarence’a Penna. – dodaje Artysta.

Utwór „The Way” zapowiada najnowszą płytę Marka Napiórkowskiego WAW-NYC, która ukaże się, nakładem Wydawnictwa Agora, 29 września 2017.

W nagraniach udział wzięli znamienici przedstawiciele Warszawy i Nowego Jorku, w tym dwóch muzyków, których znamy już z poprzednich realizacji muzycznych Napiórkowskiego: jego wieloletni współpracownik, wybitny i rozchwytywany basista Robert Kubiszyn oraz nowojorski mistrz perkusji, który zagrał na wydanej w 2013 roku płycie „UP!” – Clarence Penn. Po raz pierwszy muzyczna droga Napiórkowskiego spotyka się z – nominowanym za swój ostatni album do Nagrody GRAMMY – pianistą Manuelem Valerą. Płynąca w jego żyłach kubańska krew nadała ekspresyjnych walorów wyszukanym kompozycjom Marka Napiórkowskiego.

Niewątpliwie dużą niespodzianką jest pojawienie się na płycie jednego z najwybitniejszych saksofonistów na świecie – Chrisa Pottera, artysty z jazzowego Olimpu. Jego imponujący ton można usłyszeć w utworze promującym album – „The Way”, do którego oryginalne partie na saksofonie tenorowym oraz klarnecie basowym zarejestrował w nowojorskim studio.

Dodaj komentarz