Octopus Film Festival startuje juz za pięć dni!

Wielkimi krokami nadciąga pierwsza edycja Octopus Film Festival, jedynego festiwalu kina gatunkowego na Pomorzu. Na pięć dni, od 22 do 26 sierpnia, Stocznia Gdańska zamieni się w wielkie kino, a widzowie będą mogli wybierać spośród ponad 30 seansów, udać się na spotkania z zaproszonymi gośćmi i fascynujące wykłady, a także wziąć udział w darmowych wydarzeniach muzycznych – koncercie mistrza muzyki elektronicznej, Clarka, i afterze Segi Bodegi.

Najważniejszym cyklem festiwalu jest Nowe kino gatunkowe, w ramach którego wyświetlone zostanie siedem filmów, które w fascynujący sposób łączą gatunkowe inspiracje z autorską widzą, a które nie były wyświetlane w polskich kinach. W programie: oszałamiający wizualnie „Listopad”, niepokojące „Luz”, doskonała filmowa łamigłówka pod tytułem „Zwierzęta”, pustynne kino zemsty, czyli „Revenge”, epicki western „Wendeta”, niezwykle pomysłowy horror „Endless”, a także polska premiera slashera „Strażnik lasu”.

listopad luz strażnik lasu vhs hell live zardoz

Codziennie będą odbywały się jedyne w swoim rodzaju pokazy specjalne. W środę 22 sierpnia Krystyna Czubówna na żywo przeczyta legendarne „The Room”, w czwartek w ramach VHS Hell Live odbędzie się pokaz kultowego „Zardoza”, a później seans „Obcego” w zaaranżowanej specjalnie na tę okazję hali Plenum. Dzień później zombie opanują Centrum Handlowe Osowa w ramach pokazu „Świtu żywych trupów”, a w B90 odbędzie się seans niepokojącej Krainy Grzybów z udziałem twórcy. W sobotę 25 sierpnia przeniesiemy się do świata po apokalipsie, by przy WL4 Mlecznym Piotrze obejrzeć „Mad Maxa: na drodze gniewu”, a festiwal zamknie Seans Ukryty – jedyny pokaz, którego szczegóły do ostatniej chwili trzymane są w ścisłej tajemnicy.

Program uzupełniają: autorski cykl Michała Oleszczyka, Can’t Stop the Music: Najdziwniejsze musicale, zestaw fascynujących Dokumentów o historii kina, pokazy filmów Waleriana Borowczyka, arcydzieła włoskiego kina popularnego w sekcji Wymarłe gatunki, prezentowane przez Jacka Rokosza Najgorsze Filmy Świata i cykl filmów narkotycznych, czyli Hala odlotów.

Octopus Film Festival, 22-26 sierpnia 2018, Gdańsk

Organizator: Stowarzyszenie Artystyczne „Legalna Muzyka”

Mecenat: Miasto Gdańsk

Sponsor: Łomża Jasne Pełne

Partnerzy: KlubB90, Ulica Elektryków, Plenum, Europejskie Centrum Solidarności, Solidarity of Arts, Centrum Handlowe Osowa, WL4 Mleczny Piotr, DCT Gdańsk, Luks Sfera, Crane, Eurotrend, Epson, Kino Pro, Hamulec Bezpieczeństwa, GoOut, Drukomat, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Filmoznawstwa „cineDot”, 3City Piranhas Roller Derby, Magnus Film

Patroni medialni: Czwórka, Trójmiasto.pl, Ekrany, Vice, Kinomisja

Program i bilety dostępne pod adresem: http://www.octopusfilmfestival.com/program/

Regulamin biletów i karnetów: http://www.octopusfilmfestival.com/bilety/

Dodaj komentarz