„OBCE NIEBO”, PORUSZAJĄCY DRAMAT

19 luty to data premiery DVD filmu „Obce niebo” w reżyserii Dariusza Gajewskiego z przejmującą Agnieszką Grochowską.
Aktorka została za tę rolę wyróżniona na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

„Obce niebo” Dariusza Gajewskiego, autora obsypanej nagrodami „Warszawy”, to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, trzymająca w napięciu niczym najlepszy thriller. Basia (Agnieszka Grochowska) i Marek (Bartłomiej Topa) mieszkają w Szwecji. Jedno niewinne kłamstwo uruchamia lawinę podejrzeń i doprowadza do tego, że szwedzka opieka społeczna potajemnie odbiera im ukochaną córkę i oddaje rodzicom zastępczym. Miłość córki do matki zostaje wystawiona na próbę. Rodzice muszą zmierzyć się z bezlitosną biurokracją, dla której nie liczą się ludzkie uczucia.

W obliczu koszmaru Basia i Marek decydują się na dramatyczną walkę o odzyskanie córki, niebezpiecznie balansując na granicy prawa.

Na ekranie obok rewelacyjnych Agnieszki Grochowskiej i Bartłomieja Topy, występują znakomita dziewięcioletnia debiutantka Basia Kubiak oraz legenda skandynawskiego kina Ewa Fröling.

Recenzje:

To trzymający w napięciu solidny dramat psychologiczny, kładący nacisk na niełatwe relacje wewnątrzrodzinne i walkę rodziców o odzyskanie dziecka.
Polityka”

Bolesny film, ale nie przygnębiający . Bo traumy, które człowieka dotykają, zmuszają go do zadania pytań, co w życiu ważne.
Rzeczpospolita”

Brak zrozumienia, komunikacji, różnice w wyrażaniu emocji, wreszcie próba związku dla rodziny – to główne tematy „Obcego nieba”. Każdy wart chwili uwagi.
Onet.pl

Dodaj komentarz