Po raz kolejny przybywam do was z nowościami wydawniczymi.

Mam nadzieję, że i tym razem znajdziecie coś dla siebie, ponieważ marzec jest dość obfity w nowości.
A może czekacie na jakąś marcową premierę, która tutaj się nie pojawiła?

Zapraszam do zapoznania się z kilkoma.

 

TYTUŁ: Śluby Sinnersów. Tom 2. Ostrzejsza gra

AUTOR: Olivia Cunning

olivia-cunning-sluby-sinnersow-tom-2-ostrzejsza-gra-cover-okladka

GATUNEK: Romanse

WYDAWNICTWO: Amber

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 08.03.2016

Kilka słów od wydawnictwa

„Gorące zakończenia historii miłosnych Seda i Jace’a, seksownych rockmanów z bestsellerów „Ostra gra” i „Gorący rytm”.
Brian, Eric, Sed i Jace to faceci z „grzesznego” zespołu Sinners. Teraz dowiesz się, dokąd zaprowadziły ich wielka miłość i obłędny seks.
Wokalista Sinnersów Sed Lionheart nigdy nie pragnął wystawnego wesela. Pragnął dziewczyny. Ale jego narzeczona Jessica marzy o niezapomnianej uroczystości i chce mieć ślub ze swoich marzeń. I uroczystość okazuje się niezapomniana, choć niekoniecznie z powodów, które planowali. Czy zestresowana para uświadomi sobie, co naprawdę jest ważne w dniu ich ślubu? A może miesiąc miodowy skończy się, zanim się rozpoczął?
Basista Sinnersów Jace Seymour i piękna domina Aggie są w sobie szaleńczo zakochani, lecz jej nie śpieszno do ślubu. Zdecydowanie nie jest typem żony. Wszystko się zmienia, w chwili gdy ujrzy idealne miejsce, żeby powiedzieć „tak”. Lecz ich droga do małżeńskiej rozkoszy jest wyboista. Czy dotrą do ołtarza? A może wszystko legnie w gruzach?”


TYTUŁ: Bezkarni zbrodniarze

AUTOR: Stefania Jagielnicka 

stefania-jagielnicka-bezkarni-zbrodniarze-cover-okladka

GATUNEK: Powieść

WYDAWNICTWO: Psychoskok

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 08.03.2016

Kilka słów od wydawnictwa:

„Coraz to potężniejsza fala imigrantów zatopiła tolerancję i wspaniałomyśność europejskiego społeczeństwa. W całej Europie partie faszystowskie zdobywały zwolenników, ponieważ były przeciwne przyjmowaniu imigrantów. Najgorsze nastroje panowały w niesamowicie przeludnionych Niemczech, które przyjęły największą ilość uchodźców. Wykorzystali je neonaziści. Z połączenia członków NPD oraz innych ugrupowań neonazistowskich powstała nowa partia polityczna pod nazwą WdV (Wiedergeburt des Volkes). Głównym punktem jej programu było oczyszczenie kraju z cudzoziemców. Partia zdobywała coraz to więcej zwolenników, aż w końcu wygrała wybory i dopiero wtedy odkryła prawdziwe oblicze. Zaczęła wszelkimi sposobami wprowadzać w życie nazistowską ideologię. Kopiowano wprost hitlerowskie zbrodnie. Potajemne powstały zakamuflowane obozy koncentracyjne. Między innymi odtworzono obóz zagłady w zamku Sonnenstein w Pirnie, w którym w czasie II wojny światowej uśmiercono w komorze gazowej piętnaście tysięcy psychicznie chorych, w tym również dzieci. Opis powstania obozu oparty jest w powieści na historycznych faktach.
Na owym złowrogim tle rozgrywa się sensacyjna historia dziewczynki przeznaczonej do eutanazji jako rzekomej schizofreniczki, ponieważ jej wybitna inteligencja wzbudza zainteresowanie nazistowskiego profesora psychiatrii chcącego wsławić się zbadaniem jej niezwykłego mózgu. Rozpoczyna się polowanie na Gretę, której wciąż na nowo udaje się umknąć pogoni, dzięki studentowi medycyny odbywającemu praktykę w klinice psychiatrycznej. Po wielu perypetiach młodzieniec wywozi dziecko do Polski, gdzie czeka je również dramatyczny los. Niemniej, gdy jest już dorosłą kobietą, po tragicznych przejściach uśmiecha się do niej szczęście.”


TYTUŁ: Dark elements. Tom 1. Ognisty pocałunek

AUTOR: Jennifer Armentrout 

jennifer-armentrout-dark-elements-tom-1-ognisty-pocalunek-cover-okladka

GATUNEK: Dla młodzieży

WYDAWNICTWO: Filia

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 09.03.2016

Kilka słów od wydawnictwa:

„Tom 1 bestsellerowej serii „Dark Elements”.
Pierwszy pocałunek może być tym ostatnim.
Siedemnastoletnia Layla chciałaby być normalna, jednak jej pocałunek zabija wszystko, co posiada duszę. Jako półdemon i półgargulec Layla posiada niespotykane umiejętności. Wychowywana wśród strażników-gargulców – których zadaniem jest polowanie na demony i dbanie o bezpieczeństwo ludzi – Layla próbuje się dopasować, choć oznacza to ukrywanie swojej mrocznej strony przed osobami, które kocha. Zwłaszcza przed Zaynem, zniewalająco przystojnym i całkowicie niedostępnym strażnikiem, w którym jest od zawsze zadurzona. Poznaje Rotha – wytatuowanego, grzesznego, seksownego demona, który twierdzi, że zna wszystkie jej tajemnice. Layla wie, że powinna trzymać się od niego z daleka, choć nie jest przekonana, czy tego chce – zwłaszcza, kiedy cała ta sprawa z całowaniem nie stanowi problemu, ponieważ Roth nie ma duszy. Kiedy Layla odkrywa, że to ona jest powodem pojawienia się brutalnego demona, zaufanie Rothowi nie tylko zaprzepaści jej szansę na związek z Zaynem… ale także naznaczy ją jako zdrajczynię rodziny. Co gorsza, może stać się biletem w jedną stronę do zniszczenia świata.”


TYTUŁ: Wejść między lwy

AUTOR: Ken Follett

ken-follett-wejsc-miedzy-lwy-lie-down-with-lions-cover-okladka

GATUNEK: Sensacja i Kryminał

WYDAWNICTWO: Albatros

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 09.03.2016

Kilka słów od wydawnictwa:

„Rok 1982. Do Afganistanu okupowanego przez wojska sowieckie przybywa Jean-Pierre Debout, francuski lewicowy ideowiec by pod przykrywką pracy lekarza na bieżąco informować KGB o dostawach broni i leków z terenu Pakistanu. Wskutek jego donosów dochodzi do masakry jednego z oddziałów partyzanckich. O pracę dla Rosjan nie podejrzewa go nikt oprócz żony Angielki Jane. Sytuacja zmienia się, gdy w ten sam rejon trafia z misją szkolenia rebeliantów niegdysiejszy przyjaciel Jean-Pierre’a, kiedyś kochanek Jane, agent CIA Ellis Thaler. Dawna miłość wybucha z nową siłą, a rozgrywka polityczna między mężczyznami staje się również rywalizacją o uczucie pięknej kobiety.”


TYTUŁ: Okruchy dnia

AUTOR: Kazuo Ishiguro

kazuo-ishiguro-okruchy-dnia-the-remains-of-the-day-cover-okladka

GATUNEK: Powieść

WYDAWNICTWO: Albatros

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 11.03.2016

Kilka słów od wydawnictwa:

„Uhonorowana Bookerem trzecia powieść Ishiguro. Ogromny rozgłos przyniosła jej ekranizacja z Anthonym Hopkinsem, wyróżniona 8 nominacjami do Oscara. Narratorem książki jest Stevens, angielski kamerdyner, który wierność wobec pracodawcy i wypełnianie obowiązków stawia ponad wszystko. Swoje dotychczasowe życie w całości podporządkował służbie u lorda Darlingtona. Po śmierci chlebodawcy nadal prowadzi jego dom. Podczas krótkiego urlopu wyrusza samochodem do Kornwalii, by namówić do powrotu dawną gospodynię pannę Kenton. Rozpamiętuje minione lata. Proces analizy jest bolesny i przypomina budzenie się z długiego snu. Drobiazgowy Stevens odkrywa, że cała jego egzystencja była w istocie jedynie namiastką prawdziwego życia, że bezpowrotnie utracił szansę na osobiste szczęście.”


TYTUŁ: Pieśń harfy

AUTOR: Levi Henriksen

levi-henriksen-piesn-harfy-harpesang-cover-okladka

GATUNEK: Powieść

WYDAWNICTWO: Smak słowa

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 16.03.2016

Kilka słów od wydawnictwa:

„Przewrotna, słodko-gorzka „Pieśń harfy” to najcieplejsza – i najzabawniejsza – jak dotąd powieść Leviego Henriksena.
Dowcipna, ciepła i niezwykle zajmująca opowieść o miłości i Bogu, przyjaźni, zdradzie i utraconej nadziei. Cierpiący z powodu kaca producent muzyczny Jim Gystad odwiedza kościół w Vinger i słyszy anielski śpiew. Głosy dobiegające z ławki za Jimem praktycznie unoszą go do wieczności i uwalniają od przygnębiającej rzeczywistości. Po raz pierwszy od lat jego egzystencja nie wydaje mu się całkowicie pozbawiona sensu. Głosy, które słyszy, należą do Śpiewającego Rodzeństwa Thorsen. Przed wieloma laty trio składające się z dwóch braci i siostry koncertowało po Stanach Zjednoczonych i sprzedało setki tysięcy płyt z singlami zatytuowanymi „To krzyż, który mam dźwigać” czy „Trzydzieści srebrników na Biblii naszego Ojca”. Każde z rodzeństwa odnalazło po drodze miłość swojego życia. I każde ją utraciło.
Od tej pory Jim myśli tylko o jednym: postanawia namówić Śpiewające Rodzeństwo Thorsen do powrotu na scenę. Czeka na niego wiele poważnych przeszkód, z czego najtrudniejszą okaże się przywrócenie miłości z powrotem do ich życia. ”


TYTUŁ: Zanim zrozumiem

AUTOR: Małgorzata Mroczkowska

malgorzata-mroczkowska-zanim-zrozumiem-cover-okladka

GATUNEK: Powieść

WYDAWNICTWO: Czwarta strona

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 16.03.2016

Kilka słów od wydawnictwa:

„Czasami miłość stawia przed nami wielkie wyzwania…
Piotr i Joanna to młode małżeństwo, które połączył przypadek. On pochodzi z rodziny inteligenckiej, jest psychologiem i terapeutą. Ona wyjechała z małej miejscowości, żeby ukończyć studia w Warszawie. Z pozoru normalna relacja okazuje się jednak związkiem toksycznym, w której zazdrosna kobieta, skłócona z rodziną męża oraz własnymi bliskimi, pociąga za sznurki, sterując ich wspólnym życiem. Kadry z małżeńskiego życia przeplatają się z sesjami terapeutycznymi pacjentów Piotra, które ilustrują jego oddanie i zaangażowanie w pracę. Paradoksalnie, w myśl przysłowia, że szewc bez butów chodzi, w obliczu demonów własnej żony Piotr jest zupełnie bezbronny. Czy tlące się jeszcze wspomnienie dawnej miłości i namiętności wystarczy, by wspólnie wyjść na prostą i uleczyć zadane dotychczas rany?”


TYTUŁ: Niezwyciężona. Tom 2. Zdrada

AUTOR: Marie Rutkoski 

marie-rutkoski-niezwyciezona-tom-2-zdrada-cover-okladka

GATUNEK: Dla młodzieży

WYDAWNICTWO: Feeria Young

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 17.03.2016

Kilka słów od wydawnictwa:

„Druga część emocjonującej trylogii, pełnej przemyślnych intryg i manipulacji!
Czasem, żeby obronić to, co najcenniejsze, trzeba posunąć się do zdrady.
Większość dziewcząt marzy o królewskim ślubie, o pięknej sukni i balu do świtu. Dla Kestrel jednak ślub oznacza życie w klatce, którą sama zbudowała. Obawia się wyznać Arinowi prawdę o zaręczynach: że zgodziła się na małżeństwo z księciem pod warunkiem, że Arin odzyska wolność. Bo czy może mu ufać? I czy może w ogóle ufać samej sobie? Jest przecież mistrzynią iluzji jako szpieg na królewskim dworze. Jeśli prawda wyjdzie na jaw, jej własny kraj ogłosi ją zdrajczynią. Nie może jednak zrezygnować z podjęcia próby zmiany swojego bezwzględnego świata, co doprowadzi ją do szokującego sekretu.
Jak wysoka może być cena niebezpiecznych kłamstw i niegodnych zaufania sojuszy?”


TYTUŁ: Rewizja

AUTOR: Remigiusz Mróz 

remigiusz-mroz-rewizja-cover-okladka

GATUNEK: Sensacja i Kryminał

WYDAWNICTWO: Czwarta strona

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 30.03.2016

Kilka słów od wydawnictwa:

„Szary człowiek kontra wielka korporacja.
Dyskryminacja kontra tolerancja.
Chyłka kontra Oryński.
Żona i córka robotnika z Ursynowa giną tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich polisa na życie jest tak duża, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie spieszy się z jej wypłaceniem. Pogrążony w żałobie mężczyzna spodziewa się problemów, ale to, co go spotyka, przechodzi jego najśmielsze obawy. . .
Ubezpieczyciel odmawia wypłaty, twierdząc, że to robotnik zamordował rodzinę. Zaraz potem prokuratura stawia mu zarzuty, a on rozpoczyna walkę o uniewinnienie i własny honor. Pomaga mu prawniczka, która niedawno pogrzebała całą swoją karierę.”


TYTUŁ: Żelazna wojna. Przywódcy hartują się w ogniu wojny

AUTOR: Angus Watson 

angus-watson-zelazna-wojna-przywodcy-hartuja-sie-w-ogniu-wojny-clash-of-iron-cover-okladka

GATUNEK: Fantastyka

WYDAWNICTWO: Fabryka słów

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 30.03.2016

Kilka słów od wydawnictwa:

„Gdybyśmy tylko byli kowalami własnego losu , a nie byli zdani na łaskę jakiegoś innego kowala, który kuje go za nas.
Wojownicy Wieku Żelaza, Dug i Lowa, opanowali zamek Maidun i oswobodzili niewolników. Ale teraz muszą utrzymać twierdzę. Plemiona brytyjskie zamiast jednoczyć się w obliczu rzymskiej inwazji, stają przeciw sobie, a Maidun jawi się im, jako łatwy cel. Szpiedzy Lowy przenikają do Galii. Odkrywają brytyjskich druidów na usługach Rzymian i spotykają charyzmatycznego generała – Juliusza Cezara. Na lojalności pojawia się rysa. War is coming. Kto zapłaci jej cenę?”

Dodaj komentarz