Przedstawiamy najnowsze dzieło zespołu Strachy na Lachy, utwór „Katastrofa szczęścia”.

Strachy na Lachy, po wydanym w 2017 roku albumie „Przechodzień o wschodzie”, który został świetnie przyjęty przez słuchaczy, powracają!”Katastrofa szczęścia” to czwarty singiel z tej płyty i kolejny wielki hit zespołu. Po świetnie przyjętych piosenkach „Twoje motylki” i „Co się z nami stało„, a także subtelnym „Obłąkanym obłoku” z gościnnym udziałem zdolnej wokalistki itsmisslilly,Strachy prezentują kolejną odsłonę tej fenomenalnej płyty.”Katastrofa szczęścia” to liryczny utwór, w którym przepięknym metaforom Grabaża towarzyszy wyrazisty akompaniament zespołu. Nostalgiczny, a jednak przepojony lirycznością, opowiada historię zwyczajnego, niedookreślonego uczucia między dwojgiem ludzi.

Singlowi towarzyszy teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka i zdjęciami Michała Jaskulskiego. Monochromatyczny obraz uczucia rodzącego się między mężczyzną a kobietą zaskakuje swoją metaforycznością i znakomicie uzupełnia treść piosenki.


Płyta „Przechodzień o wschodzie” jest pierwszą od 4 lat premierą Strachów. Na płycie znajduje się dużo rytmicznych melodii, sporo tanecznych rytmów i akustycznych brzmień.
Nie zabrakło też utworów ostrzejszych, rockowych, elementów elektronicznych,a także inspiracji znanych ze wcześniejszych płyt formacji.Tak eklektyczny album zaskakuje swoją spójnością, a towarzyszące muzyce teksty Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego, laureata Paszportu Polityki, uderzają swoją poetyckością.

Dodaj komentarz