Najnowszy singiel zespołu Strachy na Lachy – „Obłąkany obłok”!

Utwór pochodzi z płyty „Przechodzień o wschodzie”, która ukazała się we wrześniu 2017 roku. Po świetnie przyjętych piosenkach „Twoje motylki” i „Co się z nami stało” Strachy prezentują kolejną odsłonę tej fenomenalnej płyty.

„Obłąkany obłok” to liryczny utwór, w którym przepięknym metaforom Grabaża towarzyszy wyrazisty akompaniament zespołu. W utworze pojawia się także głos itsmisslilly – Kasi Golomskiej, młodej wokalistki, znanej z zespołu Lilly Hates Roses. Jej subtelny głos w połączeniu z charakterystycznym wokalem Grabaża buduje niezwykły, intymny nastrój. Całość ilustruje teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka.

Płyta „Przechodzień o wschodzie” jest pierwszą od 4 lat premierą Strachów. Na płycie znajduje się dużo rytmicznych melodii, sporo tanecznych rytmów i akustycznych brzmień. Nie zabrakło też utworów ostrzejszych, rockowych, elementów elektronicznych, a także inspiracji znanych ze wcześniejszych płyt formacji. Tak eklektyczny album zaskakuje swoją spójnością, a towarzyszące muzyce teksty Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego, laureata Paszportu Polityki, uderzają swoją poetyckością.

Dodaj komentarz