„Tekst” – najnowsza książka Dmitrija Glukhovsky’ego już w księgarniach!

Już dziś premiera „Tekstu” Dmitrija Glukhovsky’ego i dziś do Polski przylatuje Autor. A przed nim 1500 kilometrów po polskich drogach, 3 loty na liniach krajowych i 9 miast.

Najnowsza książka Dmitrija Glukhovsky’ego, autora znanego dotąd głównie miłośnikom literatury fantastycznej („Metro 2033”, „Czas zmierzchu”, „Metro 2034”, „Futu.re”, „Metro 2035”), jest pierwszą powieścią realistyczną w jego dorobku. To proza na styku thrillera psychologicznego, kryminału, powieści noir.

W „Tekście” Glukhovsky sięga po tematykę charakterystyczną dla klasyków literatury rosyjskiej. Bezsensowna zemsta i niemożliwa miłość. Wina. Niesprawiedliwa kara. Konflikt bohaterów zmagających się ze standardami moralnymi i etycznymi w społeczeństwie wyznającym kult przetrwania najsilniejszych. Odebrałeś mi przyszłość? Ja zabiorę ci twoją.

A wszystko to w czasach, gdy smartfon stał się kopią zapasową duszy. Backupem życia. Pamięcią masową dla najżywszych wspomnień. To w nim zapisujesz swoje uśmiechnięte selfie i nim nagrywasz chwile szczęścia. W skrzynce odbiorczej trzymasz e-maile od matki i całą biznesową korespondencję, kulisy twojej pracy. Historia przeglądarek to wyczerpująca lista twoich aktualnych zainteresowań. A SMS-y i wiadomości w komunikatorach to twoje miłosne wyznania, pożegnania, kłótnie przy rozstaniach, zdjęcia pokus i świadectwa grzechów, łzy, pretensje i żale.

Takie czasy. Obrazy. I tekst. Smartfon to ty. Ktoś, kto zdobędzie twój telefon, może łatwo stać się tobą. Twoi najbliżsi i znajomi nawet nie zauważą niczego podejrzanego. A kiedy w końcu się spostrzegą, będzie już za późno. Dla nich i dla ciebie.

Z okazji premiery czytelnicy będą mogli spotkać się z autorem w 9 miastach.

DG_T_spotkania_mapkaWarszawa: http://bit.ly/glukhovsky-warszawa
Szczecin: http://bit.ly/glukhovsky-szczecin
Poznań: http://bit.ly/glukhovsky-poznan
Wrocław: http://bit.ly/glukhovsky-wroclaw
Katowice: http://bit.ly/glukhovsky-katowice
Rzeszów: http://bit.ly/glukhovsky-rzeszow
Kraków: http://bit.ly/glukhovsky-krakow
Gdańsk: http://bit.ly/glukhovsky-gdansk
Łodź: http://bit.ly/glukhovsky-lodz

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Już teraz możesz przeczytać dwa rozdziały książki za darmo
https://issuu.com/insignis/docs/dg_t_issuu

Dodaj komentarz