Muchy pokazują swoją „Miłość”

„Miłość” to pierwszy singiel zapowiadający nową płytę Much, nad którą zespół pracuje w pierwotnym składzie: Michał Wiraszko, Piotr Maciejewski, Szymon Waliszewski i Stefan Czerwiński (dołączył do zespołu w 2013).

Piosenka “Miłość” powstawała latem, kiedy zespół po udanym wiosennym powrocie odwiedzał największe festiwale, już z myślą o jesiennej trasie. Zwiastuje to, co ma nadejść w 2019 roku. Brzmieniem “Miłość” nawiązuje do początków zespołu i najlepszych indie-rockowych czasów. Mówi wprost o tym, czego bardzo często dzisiejszym czasom i nam wszystkim brakuje – prostych, szczerych uczuć – zapowiada Michał Wiraszko. Zespół, podobnie jak w poprzednich latach, pracuje nad nowym materiałem z Marcinem Borsem.

Muchy powstały w 2004 roku w Poznaniu z inicjatywy Michała Wiraszki, Szymona Waliszewskiego i Piotra Maciejewskiego. W 2006 roku zespół został uznany za odkrycie roku według Programu Trzeciego Polskiego Radia i miesięcznika Machina. Rok później ukazał się debiut zespołu, który zostaje uznany za „Płytę roku” przez słuchaczy PR3, a o którym Tomasz Waśko z portalu Porcys pisał „Popkulturowa wartość Terroromansu jest bezsprzeczna, oto zespół z Poznania odzyskał dla polskiego rocka lata osiemdziesiąte, odzyskał czas w którym śpiewało się o czymś, w którym słowa miały takie samo znaczenie jak muzyka. […]  Wiraszko ma coś ważnego do powiedzenia i to mówi.”. Kolejne lata w historii zespołu to występy na największych festiwalach jak Open’er, Coke Live czy OFF Festival, a także kolejne płyty i zmiany personalne. W 2018 roku, po blisko 3 latach przerwy, Muchy wracają do koncertowania. Po letnich występach w trakcie festiwali Open’er, Spring Break czy OFF Festival zespół rusza na jesienną trasę, w ramach której odwiedzi 7 polskich miast!

18.11 Wrocław / Stara Piwnica
30.11 Sopot / Sfinks700
1.12 Poznań / B17
2.12 Warszawa / Niebo
13.12 Łódź / Format
14.12 Kraków / Zet Pe Te
15.12 Mysłowice / MDK

Dodaj komentarz