Reaktywowana w ubiegłym roku szczecińska grupa Moonlight zaprezentowała drugi nowy utwór – tym razem zatytułowany „OFF”. Ta piosenka, podobnie jak opublikowany kilka miesięcy temu utwór „2 Faces”, jest zapowiedzią nowego wydawnictwa studyjnego Moonlight, które ma się ukazać w przyszłym roku. Zespół zapowiedział także sześć koncertów w listopadzie i grudniu.

Maja Konarska, Daniel Potasz i Paweł Gotłas, do których dołączył Marek Pokorniecki, stanęli w tym roku po raz pierwszy od dekady na scenie Castle Party Festival, dając tym samym początek nowego etapu w historii zespołu. “W tym roku Moonlight obchodzi 25 rocznicę swojego powstania i mimo wieloletniej przerwy jest między nami chemia, wróciło to co najlepsze – radość z tworzenia i grania na żywo. Przez ostatnie miesiące odświeżyliśmy aranżacje wielu naszych utworów, zaczęliśmy także pracę nad nową studyjną płytą” – powiedział Daniel Potasz (współkompozytor i autor większości tekstów 1991-2002).

Debiutancki album grupy „Kalpa Taru” (1996) otrzymał m.in. nominację w kategorii „debiut roku” w plebiscycie miesięcznika Tylko Rock, nominację w kategorii „płyta roku” w miesięczniku Machina oraz wyróżnienie dla wokalistki Mai Konarskiej przyznane przez czasopismo Brum.

13 stycznia 2001 roku grupa wystąpiła w Muzycznym Studio Trójki im. Agnieszki Osieckiej, koncert był transmitowany na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz zarejestrowany na potrzeby pierwszego albumu koncertowego pt. „Koncert w Trójce 1991-2001”, który ukazał się tego samego roku.

Szósty album studyjny „Candra” (2002) otrzymał m.in. nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku – Heavy Metal. W grudniu tego samego roku odszedł Daniel Potasz, główny kompozytor i autor tekstów zespołu.

W 2003 roku w krakowskim studiu telewizyjnym na Krzemionkach zespół zarejestrował swój pierwszy album DVD pt. „Awaken Memories Live”. W 2006 ukazał się natomiast dziesiąty album Moonlight pt. „Integrated in the System of Guilt”.

W połowie 2007 roku grupa zawiesiła działalność, której wznowienie nastąpiło w 2015 roku.
Utwór „OFF” oraz „2Faces” jest zapowiedzią nowego wydawnictwa studyjnego Moonlight.

11 listopada Moonlight ruszy na krótką trasę po Polsce:

11.11. Częstochowa, Klubokawiarnia Ironia (+Dance On Glass)

12.11. Chorzów, Leśniczówka (+Dance On Glass)

13.11. Wrocław, Liverpool (+Astheria) 

01.12. Warszawa, VooDoo Club (+Dive)

02.12. Łódź, KIJ (+Dance on Glass)

04.12. Poznań, U Bazyla (+Aestheria)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Test AntySPAMowy *