Misja: na Księżyc!

Premiera „First Man” w Cinema City, IMAX® i 4DX®

„Pierwszy człowiek” w reżyserii Damiena Chazelle’a to zapowiadana od dawna ekranizacja słynnej księżycowej misji NASA. Film będzie można oglądać na panoramicznym ekranie w IMAX® gwarantującym filmowe doświadczenia przekraczające granice wyobraźni oraz w 4DX® technologii pozwalającej na maksymalne kinowe przeżycie. Oba formaty zapewnią pełnię filmowych przeżyć niedostępnych w żadnym innym kinie. Premiera „Pierwszego Człowieka” odbędzie się w piątek, 19 października.

Na fali sukcesu „La La Land”, obrazu nagrodzonego sześcioma Oscarami, Damien Chazelle i Ryan Gosling ponownie łączą siły, by opowiedzieć o historycznej misji NASA, dzięki której na Księżycu po raz pierwszy wylądował człowiek. Film przedstawia życie Neila Armstronga w latach 1961-1969, widziane z perspektywy słynnego astronauty. „Pierwszy człowiek” to poruszająca historia trudu, wyrzeczeń i poświęcenia, które wiązały się z jedną z najniebezpieczniejszych misji w dziejach ludzkości. Inspiracją była bestsellerowa biografia Neila Armstronga autorstwa Jamesa R. Hansena.

„Pierwszy człowiek” miał swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji w sierpniu 2018 roku. Spotkał się z dużym uznaniem krytyków, którzy szczególnie docenili grę aktorską, zdjęcia, realizację dźwięku oraz reżyserię. Film wymieniany jest jako jeden z głównych kandydatów do przyszłorocznych Nagród Akademii. Czy słusznie? Można będzie się przekonać od 19 października. „Pierwszy Człowiek” to z pewnością jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów pokazywanych w technologii IMAX®. Spektakularne zdjęcia, zapierające dech w piersiach obrazy, nowatorskie rozwiązania realizacyjne dzięki którym, według krytyków, poczucie klaustrofobii jeszcze nigdy w kinie nie było tak realistyczne. Jeden z najważniejszych filmów tego roku od 19 października w Cinema City!

Film wyreżyserował Damien Chazelle, najmłodszy w historii laureat Oscara w kategorii najlepszy reżyser. Otrzymał ją za światowy hit „La La Land” z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem w rolach głównych.

2018_10_16_First ManW kinach Cinema City film będzie można zobaczyć w technologii IMAX®, co pozwoli obejrzeć misję kosmiczną w absolutnie najlepszej jakości na panoramicznym ekranie z krystalicznie czystym obrazem. IMAX® to także cyfrowy system dźwiękowy dopasowany indywidualnie do każdej sali, umożliwiający emisję dźwięku do miejsca, w którym nawet nie ma głośnika!

Amatorzy ekstremalnych doświadczeń mogą wybrać się na seans w technologii 4DX®, która oddziałuje na wszystkie zmysły. Dzięki efektom specjalnym, takim jak podmuchy wiatru, wibracje, falowanie, świetlne rozbłyski, opadająca mgła, unoszące się zapachy, doskonale zsynchronizowanymi z wydarzeniami na ekranie, można poczuć się jak towarzysz Ryana Goslinga w wyprawie na Księżyc. Jeśli dotąd nie sprawdziłeś możliwości 4DX®, film „Pierwszy człowiek” to najlepszy wybór, by to zrobić.

Produkcję będzie można obejrzeć we wszystkich 34 kinach Cinema City w 19 miastach w wersji 2D, w wersji IMAX® w kinach: Warszawa Sadyba, Katowice Punkt 44, Kraków Galeria Plaza, Poznań Plaza, Łódź Manufaktura, Wrocław Wroclavia, w salach 4DX® w kinach: Cinema City Warszawa Arkadia, Łódź Manufaktura, Kraków Bonarka, Lublin Felicity i Bydgoszcz, Wrocław Wroclavia.

Cinema City oferuje także unikalną, roczną kartę Cinema City Unlimited, dzięki której tylko za 46 zł lub 55 zł miesięcznie, każdy kto ceni wysokiej jakości filmową rozrywkę, może oglądać bez ograniczeń tyle filmów, ile chce.

Dodaj komentarz