Z przyjemnością informujemy, że MICHEL FABER został uhonorowany nagrodami Saltire Book of the Year 2015 oraz Saltire Society Scottish Fiction Book of the Year 2015 za swoją najnowszą powieść KSIĘGA DZIWNYCH NOWYCH RZECZY.

ksiega-dziwnych-nowych-rzeczy

W Polsce książka ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. w prestiżowej serii Don Kichot i Sancho Pansa.
Premiera: październik 2015
Przekład: Tomasz Kłoszewski

Autorowi serdecznie gratulujemy!

O książce:
Peter niegdyś narkoman i alkoholik jest pastorem, którego największą radością i życiowym celem jest głoszenie Dobrej Nowiny. Kiedy więc otrzymuje od tajemniczej korporacji USIC propozycję ewangelizacji rdzennych mieszkańców nowo skolonizowanej planety Oaza, nie waha się, choć misja ta oznacza dla niego długą rozłąkę z ukochaną żoną, Beą.

Podczas gdy Peter uczy się żyć pośród nowych parafian, pracując wraz z nimi, poznając ich język i obyczaje, z Ziemi, od Bei, napływają coraz bardziej niepokojące wieści…

Jak na najlepszą fantastykę przystało, ta powieść to w istocie studium człowieczeństwa. A także głębokie i zapewne bardzo osobiste rozważanie nad ograniczeniami ciała oraz nad zdolnością zarówno miłości, jak wiary, pozwalających znieść nawet najsilniejszą presję.
Stephanie Merritt, The Guardian

Pomimo dziwacznej scenerii i elementów typowych dla międzyplanetarnych historii jest to intymna historia o duchowej głębi.
Ron Charles, The Washington Post

Dodaj komentarz