Konkurs fotograficzny Empik Foto bije rekordy popularności –
wybrano najlepsze zdjęcia Polaków

Konkurs fotograficzny Empik Foto to jedna z najważniejszych i największych tego rodzaju akcji w Polsce. Do tegorocznej – 10. już edycji, w ciągu niespełna 3 tygodni wpłynęły aż 24 tysiące zgłoszeń! To absolutny rekord – podsumowują organizatorzy. Czy to znaczy, że coraz więcej Polaków odkrywa w sobie pasję do fotografii? 

Ogromnie cieszy nas zainteresowanie tegoroczną edycją konkursu Empik Foto. Dzięki niemu, widzimy jak wielu Polaków pasjonuje się fotografią. W zgłoszonych pracach szukaliśmy przede wszystkich ciekawych, niepowtarzalnych ujęć. Postanowiliśmy docenić też wysiłek potrzebny do wykonania danej fotografii, czego doskonałym przykładem jest zdjęcie „Potyczka grubodziobów”. Do jego wykonania potrzeba było ogromu cierpliwości, wytrwałości i dobrego oka. Poza aspektem kreatywnym i artystycznym, znaczenie miała tematyka, którą porusza zdjęcie i jego przekaz np. „Pożary lasów w Portugalii” – klęska żywiołowa zestawiona z basenowym hotelem, gdzie beztrosko bawią się dzieci – mówi Gosia Leszczyńska, organizator konkursu, specjalista ds. marketingu w Empik Foto i członek jury.

W tym roku jury wybrało najlepsze zdjęcia w trzech kategoriach: portret, natura i podróże. Dodatkowo przewidziana została też nagroda publiczności. Zwycięzcę wybrali internauci w toku głosowania. Uczestnicy konkursu walczyli o aparaty fotograficzne Canon, które pozwolą rozwijać fotograficzną pasję oraz vouchery do serwisów Empikfoto.pl i Empik.com. – Oglądając prace laureatów aż trudno uwierzyć, że nie są to zdjęcia wykonane przez profesjonalistów – komentuje Gosia Leszczyńska.

KATEGORIA PODRÓŻE

I miejsce – Magdalena Kłosińska, „Teneryfa nieodkryta”
II miejsce – Marta Rusek, „korek”
III miejsce – Joanna Szczepańska, „mozaika_cial_w_podrozy”

Nagroda publiczności – Zofia Zygmunt „Polska Sahara”

KATEGORIA NATURA

I miejsce – Iza Komasińska, „Pożary lasów w Portugalii”
II miejsce – Wiesława Bajko, „Potyczka grubodziobów”
III miejsce – Krzysztof Jakubiec, „Magia Na Wielkim Ganku”

Nagroda publiczności – Karolina Marszał, „bird”

KATEGORIA PORTRET

I miejsce – Justyna Arlet-Głowacka, „Gdzie?”
II miejsce – Marcin Gnela, „Kacper”
III miejsce – Arkadiusz Kikulski, „Przyjaciele”

Nagroda publiczności – Weronika Nowicka, „Czarujące spojrzenie”

Poprzez konkurs Empik Foto chcemy wspierać zarówno fotografów amatorów, jak i samą dziedzinę, którą jest fotografia. Naszym celem jest odnalezienie prawdziwych fotograficznych talentów. Wszyscy robimy na co dzień ogromną ilość nieprzemyślanych zdjęć, ale czasem warto zatrzymać się na chwilę i wykorzystać otaczającą nas pogodę, sytuację, pomysł, który nam wpadnie do głowy, żeby stworzyć coś wyjątkowego. Nasz konkurs to nie tylko szansa na cenne nagrody, ale też niezwykła możliwość zaprezentowania swoich prac szerokiej publiczności – komentuje Gosia Leszczyńska, członek jury.

Wszystkie nagrodzone prace dostępne są na stronie https://www.empikfoto.pl/wyniki.

Dodaj komentarz