„Porywająca powieść przygodowa pióra autora niezapomnianego „Parku Jurajskiego”, który tym razem sięga po tematykę piracką.
Pełna niesamowitych zwrotów akcji i charakterystycznych bohaterów opowieść przywołująca na myśl „Piratów z Karaibów”. Jamajka w 1665 roku, samotny przyczółek brytyjskiej potęgi wśród hiszpańskich posiadłości na spalonych słońcem Karaibach. Stolica Jamajki, Port Royal, miasto rzezimieszków, pijaków i nierządnic to ostatnie miejsce, skąd można przypuścić atak na pobliską hiszpańską twierdzę. A jednak właśnie taki plan obmyślił znany korsarz, kapitan Charles Hunter, za cichym przyzwoleniem gubernatora króla Karola II. Celem jest Matanceros, gdzie rządzi krwiożerczy Cazalla – chroniona przez strome skały i potężne działa niezdobyta forteca. Hunter wraz z załogą, w której skład wchodzą między innymi cichy jak śmierć skrytobójca Sanson, wielki niby góra Maur Basso oraz sokolooka Lazue, będą musieli stawić czoła nie tylko hiszpańskiej flocie. Na ich drodze staną huragany, kanibale, a nawet morskie potwory. Lecz jeśli niesforna banda Huntera odniesie sukces, zapisze się na kartach historii. I zdobędzie skarb – ilość złota zdolną skusić każdego pirata.”

Michael Crichton słynny amerykański pisarz, producent filmowy i scenarzysta. Z wykształcenia lekarz medycyny. Autor słynnych powieści, które doczekały się swojej ekranizacji, dzięki czemu sam autor zyskał sławę. Najsłynniejszą ekranizacją jest „Park Jurajski” w reżyserii samego Stevena Spilberga.

Dziś mam okazję przedstawić wam kolejną powieść Michaela Crichtona – „Pod piracką flagą”.  Jest ona, bowiem pożegnaniem z twórczością autora. Wydana niebawem po jego śmierci. Bez wątpienia jest to wspaniała powieść przygodowa, opowiadającą o losach nowego świata, o relacjach panujących w dawnych czasach między dwoma mocarstwami – Anglią i Hiszpanią. Kiedy już raz zajrzycie do tej książki, prędko jej nie odłożycie.  Jest ona, bowiem wspaniałym połączeniem rozrywki i historii. Jednak nie uprzedzajmy faktów.

W kroczmy w świat, który może wydawać się jak z bajki. Dwa potężne państwa, posiadające swe kolonie w świecie pełnym słońca.
Wyspy Karaibskie są marzeniem wielu ludzi. Niestety w XVII wieku tylko z daleka wydawały się piękne. Kiedy zagłębimy się bardziej, napotkamy wiele niebezpieczeństw. Czekają na nas potwory morskie jak z horroru, Karaibskie plemiona ludożerców, którą nie cofną się przed niczym, a same kolonie kryją wielkie skarby pociągające za sobą szereg intryg i ogrom spisków. Właśnie to czeka naszych bohaterów. Świat pełen wyzwań, przed którymi muszą stanąć bohaterowie. Nic nie jest takie jak mogłoby wydawać się na pierwszy rzut oka.

Cóż można powiedzieć o samej książce „Pod piracką flagą”? Bez dwóch zdań można powiedzieć, że jest po prostu niesamowita! Zawiera wszystko, co potrzebne, aby czytelnik się nie zanudził. Świetne przygody zaskakujące nas na każdym kroku. Wiele intryg, którym bohaterowie muszą sprostać, co nie jest jedną z najprostszych rzeczy. Sama akcja rozwija się naprawdę szybko.
Nie ma czasu na zbędne opisy. Autor nie rozwodzi się nad światem otaczającym bohaterów. Wyjaśnia wszystko, co niezbędne.
Daje nam czas na zastanowienie się nad wszystkim, ale nie pozostawia pytań bez odpowiedzi. Każdy rozpoczęty wątek ma również swój koniec. Powieść zaskakuje nas nie tylko samą fabułą, ale również wieloma ciekawostkami natury historycznej.

Podsumowując.

Można powiedzieć, że książka jest naprawdę godna polecenie. Każdy, kto po nią sięgnie, na pewno się nie zawiedzie.

Gorąco zachęcam do czytania.

Aleksandra.

352x500

 

Dodaj komentarz